Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pachatele vytahovali přímo z tramvaje

Pachatel neobvyklé krádeže byl velmi rychle zadržen díky spolupráci svědků s policií

pondělí 29. května 14:42 , aktualizace 14:56

Krádež Zadržení pachatele


      Velmi kuriózní případ se odehrál včera po desáté hodině dopoledne v Plzni. Zloděj se v prodejně Pepco na Gerské ulici zmocnil ručníků, závěsů a ložního prádla, a z prodejny začal prchat. Nešikovného zloděje však spatřil personál prodejny a pohotová vedoucí začala muže pronásledovat, přičemž on cestou odhazoval ukradené závěsy a lůžkoviny.

     Této velmi neobvyklé scény si samozřejmě všimlo několik lidí, kteří vše oznámili policii a na místo vyrazilo několik hlídek policie. Mezitím ale pachatel na zastávce Severka naskočil do tramvaje jedoucí směrem do centra, na což kolemjdoucí policisty samozřejmě upozornili.

      "My jsme jeli v tramvaji, když nás náhle zablokovala policejní auta a policisté zevnitř vytáhli nějakého chlapa, tak nás samozřejmě zajímá, jakého zločinu se dopustil," napsala nám čtenářka a tím nás na celý mírně řečeno neobvyklý případ upozornila.

      Takže jsme velice rádi, že můžeme čtenářku uklidnit. Evidentně se totiž nejednalo o žádného nebezpečného pachatele, ale jednoho ze zlodějíčků, kteří podle místních prodejny na Gerské navštěvují v podstatě denně. 

      "Tady je to pořád, někteří sem chodí každý den, kolikrát sedí před prodejnou a jen čekají, až prodavačky budou vybalovat zboží nebo obsluhovat zákazníky. Často je přistihnou a oni jsou tak drzí, že jsou ještě ukřivdění, když musí nakradené zboží vrátit," popsala nám jedna z nakupujících.

     Mluvčí policie nám potvrdila, že policisté v tramvaji skutečně zadrželi muže narozeného v roce 1988, kterému odebrali odcizené ručníky a případem se v tuto chvíli dále zabývají policisté z obvodního oddělení Lochotín.

Foto: PMDP, KP

  
TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost