Foto

Zloději krom peněz brali vše co jim přišlo pod ruku

Během tří dnů se muži vloupali do několika samoobslužných vysavačů i zaparkovaných aut

čtvrtek 15. října 15:11 , aktualizace 15:20

Krádež

Partner článku – Delta Plzeň

     Policisté nyní ukončili prověřování několika případů vloupání do vozidel a mincovníků samoobslužných vysavačů, kterých se v červenci dopustili dva zloději.
     Během pouhých tří dnů, od 19. do 21. července dvojice zlodějů poškodila a vykradla celkem devět stojanových vysavačů, které jsou umístěné na čerpacích stanicích. Do vysavače vnikli zloději vždy násilím a následně z něj odcizili kasičku s drobnými mincemi. V několika případech způsobili větší škodu poškozením vysavače než samotným odcizením peněz.
     Cílem zlodějů ovšem nebyly jen vysavače, ale i zaparkovaná vozidla, která chtěli neoprávněně užívat. Když se jim některé vozidlo nepodařilo nastartovat, odcizili z něj doslova vše, co jim přišlo pod ruku od povinné výbavy až po nerezové hrníčky a například i porcelánového slona.
     V jednom případě dokonce vozidlo odtáhli za pomoci vlečného lana. Policisté ho následně zajistili nedaleko Plzně.

     Díky mravenčí práci policistů, výborné operativní činnosti a na základě důkazů se podařilo oba zloděje dopadnout a usvědčit. Oba muži jsou známí recidivisté, kteří byli již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzeni.
     "Policejní komisař zahájil trestní stíhání mužů ve věku 32 a 42 let pro pokračující přečiny krádež, poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci spáchaných ve formě spolupachatelství," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto PČR

 

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.