Zloději se zaměřili hlavně na garáže a chaty

Policisté muže dopadli a zatím jim prokázali dvanáct skutků

středa 17. srpna 12:44 , aktualizace 12:57

Krádež Vazba Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Policistům se v minulém týdnu podařilo objasnit sérii krádeží na Klatovsku a vypátrat i zadržet dvojici, která je měla na svědomí.  Dva pachatelé byli již také obviněni ze spáchání přečinů krádeží, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

     Šestatřicetiletý muž 24. června v obci Dlouhá Ves odcizil vozidlo Mercedes Benz a ve druhé polovině měsíce června v obci Petrovice u Sušice vnikl do rekreační chalupy a odcizil různé věci i zahradní nářadí. V obci Kamýk koncem měsíce června vnikl do chaty, odkud odcizil různé nářadí.

     Společně s druhým třicetiletým komplicem pak ve druhé polovině června v obci Třebýcinka vnikli do chaty, odkud ukradli elektrické a ruční nářadí a dne 23. června vnikli do chaty v obci Kamýk, kde odcizili televizor, satelitní přijímač a ruční nářadí.

     V noci ze soboty na neděli 14. srpna v Sušici v ulici Pod Kalichem vnikl starší ze zlodějů do sedmi garáží, kde odcizil křovinořez a způsobil škodu především poškozením zařízení.
     V jedné z těchto garáží byl před šestou hodinou ráno policisty zadržen. Policisté poté vypátrali a zadrželi i jeho mladšího společníka.

     "Šestatřicetiletý muž pobývající v Sušici a třicetiletý muž z obce u Klatov převzali od komisaře usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání pokračujících přečinů Krádež, Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci z části spáchaných samostatně a z části formou spolupachatelství," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že oba muži byli v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost soudy odsouzeni a potrestáni.

      Včera byl šestatřicetiletý muž rozhodnutím soudu vzat do vazby a převezen do věznice. Policisté se případem dále zabývají a prověřují další majetkovou trestnou činnost, které se muži mohli dopustit.

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.