Foto

Zloději v Plzni jsou čím dál nenasytnější

Z garáže odcizili věci za padesát tisíc, ze stavby dokonce za sto

pátek 28. ledna 09:06

Krádež Vloupání

Partner článku – Prestol Holding

     O vzrůstajícím počtu vloupání v Plzni jsme již několikrát informovali a bohužel musíme říct, že tento trend stále pokračuje. Zde jsou pro představu dva případy, ke kterým došlo v posledních dnech.

Vloupání do garáže

     V noci z úterý na středu 26. ledna zatím neznámý zloděj navštívil dům v Polní ulici v Plzni. Pachatel přelezl oplocení pozemku a poškozením zárubní dveří vnikl do dřevěné kůlny, ve které ale nic zajímavého nenašel. Pokračoval proto ke garáži přiléhající domu, kde vylomil okénko a protáhl se jím dovnitř. 
     Zde si vybral čtyři šestnáctipalcová kola k osobnímu automobilu, pánské horské kolo výrobní značky DURATEC se stříbrným nápisem, červený křovinořez a černý sportovní batoh. Poté násilím zevnitř prorazil garážová vrata a i s lupem odešel, přičemž ukradené věci zřejmě nanosil do vozidla připraveného mimo pozemek, přičemž si počínal natolik opatrně, že ani nevzbudil obyvatele spící uvnitř domu.
     "Zloděj svým jednáním způsobil hmotnou škodu za více jak padesát tisíc korun. Policisté pátrají po pachateli, který je podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody a případem se dále zabývají," uvedla tisková mluvčí policie k tomuto případu. 

Vykradená stavba

     Žádný troškař nebyl ani zloděj, který v uplynulých dnech navštívil stavbu domu probíhající v Aleji Svobody na Lochotíně a odcizil odsud více než sedmdesát radiátorů připravených k montáži v různých podlažích rozestavěné budovy.
    "Škoda přesáhla částku sto tisíc korun, policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a po pachateli či pachatelích pátrají," uvedla mluvčí policie v tomto případě s tím, že pachateli v případě prokázání viny hrozí trest až pět let odnětí svobody. 

Foto PČR

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost