Aktuálně Foto

Dalších 1000 korun, okradená babička tak celkem dostala již 10,050 korun

POKRAČOVÁNÍ: Žluté růže a devět tisíc od Vás vyvolaly slzičky dojetí

16. května 2018 14:49

Aktualizujeme:

     Dnes dopoledne dorazily další peníze. Nyní přišlo od čtenáře Honzy 1000 korun. Okradená babička tak celkem dostala 10,050 korun.

Děkujeme dárcům

  • Kateřina M. 5000
  • Anna K.       1000
  • Tereza K.     1000
  • Katka M.      1000
  • Jan K.          1000
  • Jana Š           500
  • Adrianka L.    300
  • Kristina B.      250

Dnes peníze převzal přímo vedoucí oddělení a zajistil předání seniorce.

Původní článek:

     Před pěti dny jsme informovali o lidské zrůdě, která se neštítila okrást seniorku přímo v jejím bytě. Podvodník se vydával za stavaře a pod záminkou opravy zdi okradl nebohou babičku o důchod.

     Článek vyvolal mezi Vámi čtenáři nečekanou vlnu solidarity a několik z vás nám napsalo, že by staré paní chtělo pomoci.
     Oslovili jsme tedy policii a poprosili o zprostředkování schůzky s okradenou seniorkou. Mezitím jsme se spojili se čtenáři, kterým osud staré ženy bez peněz nebyl lhostejný a chtěli ženě finančně pomoci. Někteří poslali peníze na náš účet, s jinými jsme se setkali osobně a převzali od nich peníze v hotovosti.

     Dnes dopoledne jsme se s paní osobně setkali na půdě Obvodního oddělení Policie Slovany, kde jsme jí předali květiny a celkem 9,050 korun, které se vybraly. Paní byla neuvěřitelně dojatá z Vaší pomoci, se slzami v očích dar převzala: "Moc za mě vašim čtenářům poděkujte, snad nikdy na mě nikdo nebyl tak hodný." 

     Paní na místě děkovala nejen Vám čtenářům, naší redakci, ale i policistům, za to, jak se k ní po celou dobu chovali.

     My bychom se také rádi připojili se slovy díků pro všechny, které napadlo pomoci nebohé ženě bez peněz, která před sebou měla jen ty nejhorší vyhlídky na dobu, než jí přijde další důchod.
     Dokázali jste, že dobro mezi lidmi ještě stále existuje a že naše práce, během které dennodenně vidíme ty nejhorší případy lidského hyenismu, může také pomoci na těch správných místech.
     Pokud na náš účet dorazí ještě nějaké peníze, samozřejmě je paní opět předáme.