Foto Video

Zatýkání u nádraží Plzeň - Jižní předměstí

Na známého vytáhl airsoftovou pistoli a na policisty zaútočil pepřovým sprejem

pátek 3. března 08:22 , aktualizace 09:09

Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Několik čtenářů se nás dotazovalo, co se v úterý 28. února kolem druhé hodiny odpoledne dělo u nádraží Plzeň - Jižní předměstí. "Nejdřív tam několik chlapů, asi policistů, někoho honilo, když ho chytli, zaklekli ho a spoutali, pak tam přijela i sanitka," popsal nám jeden z dotazujících se.

     My jsme se o případ samozřejmě zajímali a podařilo se nám zjistit, že šlo o zadržení pachatele, po kterém policisté pátrali více než dva týdny, kvůli násilnému trestnému činu. Na žádost kriminalistů ale o celém případu informujeme až dnes, abychom nemařili probíhající vyšetřování.


     Vše začalo již v pondělí 13. února. "Jednatřicetiletý muž se kolem desáté hodiny dopoledne dobýval do bytu svého známého v Sukově ulici v Plzni a po chvíli se mu podařilo dveře do bytu vyrazit. Zde se pak muž choval agresivně a svému známému vulgárně nadával, poté vytáhl airsoftovou pistoli a několikrát z ní vystřelil, přičemž druhému muži vyhrožoval zabitím a zbraní ho opakovaně udeřil do hlavy," popsala nám začátek případu mluvčí policie.

    Policisté se případem začali ihned po oznámení intenzivně zabývat, státní zástupkyně vydala na agresora souhlas se zadržením a bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání. 

    Muže se kriminalistům podařilo vypátrat právě v úterý právě před nádražím Plzeň - Jižní předměstí. Když ale chtěli ověřit jeho totožnost, muž nejen, že nespolupracoval, ale dokonce na policisty zaútočil. "Místo toho, aby předložil svůj občanský průkaz, vytáhl z kapsy slzotvorný prostředek a použil ho proti policistům, načež se dal na útěk," pokračovala mluvčí policie.
    Policisté začali agresora okamžitě pronásledovat a i přes bolest a snížené vidění způsobené pepřovým sprejem ho za použití donucovacích prostředků zadrželi. K ošetření kriminalistů poté na místo museli vyjet záchranáři.

    "Policejní komisař zahájil trestní stíhání jednatřicetiletého muže, kterého obvinil ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví a násilí proti úřední osobě.
     Také podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž včera do vazby vzat a policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují," zakončila mluvčí policie.

    Video, které jste v horní části článku viděli, bylo natočeno včera u soudu, kde se projednávalo vzetí obviněného do vazby. Podle našich informací je tento muž již několikrát trestaný recidivista a k soudu se vrátí i dnes, protože se bude projednávat jiná jeho trestná činnost.


 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.