49letý bývalý mistr světa Pavel J. byl nalezen mrtev

AKTUALIZUJEME: Muž byl nalezen na cestě k zahrádkářské kolonii a zemřel ze zdravotních důvodů

15. března 2018 18:35 , aktualizace pátek 16. března 13:02

Smrt

     Včera kolem osmé hodiny ráno byl na cestě k zahrádkářské kolonii u Příchovic nedaleko Přeštic nalezen devětačtyřicetiletý muž nejevící známky života. Udajně nedaleko mělo být zaparkováno jeho vozidlo.

     Podle našich informací by se mělo jednat o Pavla J., známého plzeňského střelce a bývalého mistra světa ve střelbě z roku 1999 ve filipínském Cebu. Tento, mimo jiné i puškař, střelec a odborník na zbraně, se kolem střelby a všeho s ní spojeným pohyboval dlouhá léta a nasbíral neuvěřitelné množství zkušenostní a znalostí. 
     Později ale vlivem osobních problémů aktivní střelbu značně omezil, začal pít a říkalo se, že se začal stýkat se zvláštními lidmi.

Výbuch na Roudné

     Jeho jméno se v médiích znovu objevilo v srpnu roku 2009, když za domem v Malické ulici, kde bydlel, došlo k explozi podomácku vyrobené trhaviny, se kterou zde Pavel J. manipuloval.
     Bývalý mistr světa byl tehdy transportován do nemocnice a policie musela z domu, kde Pavel bydlel, evakuovat asi patnáct osob. V Pavlově bytě byly totiž nalezeny další zásoby trhavin i munice a policisté ho obvinili z nedovoleného ozbrojování.

Nebyla známa příčina úmrtí

    Případ nálezu těla Pavla J. si včera převzali kriminalisté a koroner. Vzhledem k tomu, že dosud není známa příčina úmrtí a není tedy vyloučeno ani cizí zavinění, je ve věci nařízena soudní pitva, která by měla ukázat proč Pavel J. zemřel.

     O den později policie uvedla, že výsledky pitvy vyloučily cizí zavinění a ukázalo se, že Pavel zemřel i přes nízký věk pouhých 49 let ze zdravotních důvodů.

Foto: Vyšetřování výbuchu na Roudné, autor Jiří BervidaA.C.W. Saloon

Jediná opravdu Westernová hospoda v Plzni. Pravý, staroamerický Country Saloon, s otevřenou kuchyní a vlastním Armádním klubem s trvalou výstavou zbraní a vojenským barem.