Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Znáte tohoto muže? S komplici okradl ženu o 150.000 korun

Osmadvacetiletá žena naletěla podvodníkům na fintu o napadení jejího bankovního účtu

sobota 13. ledna 11:20 , aktualizace 13:50

Podvodníci


     Začátkem listopadu loňského roku byla osmadvacetiletá žena z Chebska telefonicky kontaktována mužem dosud neznámé totožnosti, který se představil jako pracovník banky. Ten ženě sdělil, že došlo k napadení jejího bankovního účtu a bude jí kontaktovat IT pracovník banky, ve které má zřízen bankovní účet.
     Po chvíli byla žena opravdu telefonicky kontaktována dalším mužem, také dosud neznámé totožnosti, který se představil jako IT pracovník banky a smyšlenou legendou ženu přesvědčil, aby odeslala finanční prostředky ze svého účtu na bankovní účet, jehož číslo jí muž poskytl. Žena tak bohužel učinila a čtyřmi transakcemi převedla své peníze na uvedený bankovní účet.
     Tímto jednáním byla ženě způsobena škoda přibližně 150 tisíc korun.

     Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. Během vyšetřování získali fotografii muže, který po několika málo minutách vybral peníze z účtu, na který osmadvacetiletá žena peníze poslala.

     Pokud muže dosud neznámé totožnosti na fotografii poznáte, sdělte jeho totožnost či jakékoliv informace k němu, na bezplatnou tísňovou linku 158. S jakýmikoliv dalšími informacemi, které pomohou kriminalistům při vyšetřování, je možné se obrátit taktéž na nejbližší policejní služebnu.

Pubec.cz

Hlavní činností firmy je zprostředkování prodeje, koupě, pronájmu a nájmu všech typů rezidenčních nemovitostí určených k bydlení nebo k rekreaci, ale též nemovitostí pro komerčním využití jako jsou výrobní areály, skladové haly, administrativní budovy a jiné.