Zneužila důvěry stařenky

Kosmetička klientku okradla o téměř dvě stě tisíc

2. prosince 2022 10:54 , aktualizace 11:10

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Téměř půl roku zneužívala důvěry své starší klientky kosmetička ze Sokolovska. Ta se s osmdesátiletou klientkou seznámila začátkem loňského roku, kdy byly seniorce její služby doporučeny.
      "Obě ženy domluvily na podmínkách a pravidelných schůzkách u seniorky doma a poté i v domě s ošetřovatelskou péčí na Sokolovsku, kde byla osmdesátiletá žena od října roku 2021 hospitalizována," popsal tiskový mluvčí policie.

      Právě v souvislosti s přesunem do domu s pečovatelskou službou stařenka kosmetičku, která si mezitím získala její důvěru, požádala o pomoc se zaplacením poplatků za pobyt v domě s ošetřovatelskou péčí. K tomu kosmetička dostala platební kartu společně s PIN kódem.
      Domluvené platby za ubytování žena sice uhradila, navíc ale bez vědomí poškozené seniorky provedla několik dalších výběrů z bankomatu a převodů finančních prostředků na svůj bankovní účet. "Čtyřicetiletá žena měla od první poloviny října roku 2021 do první poloviny března letošního roku provést nejméně šestnáct výběrů hotovosti z bankomatu a devět převodů finanční hotovosti na bankovní účet. Svým jednáním tak poškozené způsobila celkovou škodu přibližně 170 tisíc korun," uvedl mluvčí policie.

      Kriminalisté se ihned po oznámení začali případem zabývat a zahájili trestní stíhání čtyřicetileté ženy ze Sokolovska, kterou obvinili ze spáchání přečinu zpronevěry. V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody až na pět let, neboť svým jednáním způsobila větší škodu. 

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.