Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

4. vánoční příběh: Strážník adoptoval psa, kterého jeho kolegové zachránili

Dnešní, původně plánovaný vánoční příběh odložíme, protože tu máme jeden krásný a hlavně aktuální případ

15. prosince 2014 22:16 , aktualizace 22:16

Včera jsme informovali o začátku festivalu Vánoce pro pejsky a dnes zcela náhodou přišel na festival strážník Městské policie Petr a s sebou přivedl svého psa Oskara. Petra již známe z několika našich reportáží, včetně případu záchrany člověka z kolejiště.

Petr původně jen přinesl 1 000 korun do sbírky na pejsky, ale pak se nechal přesvědčit a vyprávěl z pódia návštěvníkům festivalu příběh svého psa, kterého někdo vyhodil z auta za Plzní a Petrovi kolegové z Odchytové skupiny městské policie, ho zraněného přivezli do útulku.

Petr psa přišel i se svou přítelkyní navštívit a již po druhé návštěvě se do něj tak zamilovali, že s nimi již odešel domů. Na Oskarovi se vyhození původním majitelem z auta bohužel podepsalo tak, že ještě několik měsíců, když viděl odjíždět auto, smutně plakal a chtěl za ní běžet.

Dnes je ale již šťastným a spokojeným členem své nové rodiny.


1. vánoční příběh: Sbírka pro sociálně slabé

2. vánoční příběh: David dýchá dobře, můžeš jet!

3. vánoční příběh: Vánoce pro pejsky

4. vánoční příběh: Strážník adoptoval psa, kterého jeho kolegové zachránili

5. vánoční příběh: Ježíšek nadělil hasičům v Tlučné o trochu dřív