Foto

Báječní lidé plzeňští

Těžká doba v mnoha z nás rozdmýchává cosi skvělého, lidského. Představujeme báječné lidi z Plzně

16. března 2020 17:24 , aktualizace 20:54

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Workpress Aviation

     Celý den jsme Vám bohužel přinášeli jen smutné zprávy o probíhající vážné situaci, a proto jsme nyní velice rádi, že i v takové době můžeme informovat o něčem pozitivním a úžasném.
     I v tomto složitém období se totiž najdou lidé, kteří nemyslí jen na sebe a snaží se pomoci ostatním či těm, kteří se před nákazou nemohou schovat doma a musí s ní bojovat v první linii, tedy záchranářům, hasičům a policistům.
     Takových lidí je překvapivě opravdu mnoho, je vidět, že zlá doba v nás rozdmýchala cosi skvělého, lidského. Nejsme samozřejmě schopni vyjmenovat všechny, ačkoli by si zcela jistě zasloužil zveřejnění a veliké poděkování každý z nich.

Přinášíme proto alespoň několik příkladů:

 • Velikou radost udělal asi čtyřicetiletý muž plzeňským záchranářům v neděli večer. "ZZSPk děkuje neznámému dárci za plnou tašku respirátorů, které nám před chvilkou donesl na výjezdovou základnu Bory. Je to neobyčejné gesto. Děkujeme Vám," uvedli nám záchranáři.
 • Tiskový mluvčí hasičů našim prostřednictvím děkuje ženě, která nabídla, že jim mileráda bude dodávat roušky, které doma sama šije.
 • Naprosto úžasná je paní Kateřina z Malesic, která s dětmi doma šije roušky a dospělé i dětské velikosti nechává volně k odběru všem potřebným na plotě svého domu v Kyjovské ulici.
 • Celý den nás kontaktují desítky lidí, kteří nabízejí různé druhy pomoci, jako nákupy důchodcům, rozvážku, pomoc s hlídáním dětí a podobně.
       Jako příklad uvádíme Marka, který nám napsal: "Ahoj redakce, vzhledem k vážné situaci, kdybyste věděli o někom, kdo potřebuje v něčem pomoct či měli nějaký nápad jak, tak sem s tím. Jsem připravený na jakoukoli práci!"
        Milda: "Dobrý den, kontaktuji Vás, protože mám velkou novou dodávku a jezdím zásobování i přesun materiálu. Mohu nabídnout pomoc záchranným složkám, policii, nemocnicím nebo domovům důchodců a podobně, třeba expres přepravu zboží. Chci prostě nějak pomoci v této situaci."      
       
  Není bohužel v našich možnostech takovéto dobrovolníky koordinovat, a proto je odkazujeme na Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM z.s., které pro všechny složky dobrovolníky eviduje. Hlásit se mohou na mail: dobrovolnik@totemplzen.cz

Stranou nejsou ale ani firmy

 • SOS růže z Plzně Bezručovy ulice 13 záchranářkám sloužícím na Krajském operačním středisku a výjezdových základnách pro podpoření morálky a jako veliké poděkování za službu věnovali šedesát krásných růží. Záchranáři děkují jak firmě SOS růže, tak kolegyni záchranářce Elišce, která se ujala rozvozu.
 • Plzeňská restaurace ACW Saloon dnes na všechny základny profesionálních i drážních hasičů v Plzni dodala k osvěžení při náročné službě deset kartonů plechovek Coca-Coly.
 • Majitel firmy WPA sídlící v Plzni na Borských polích Jirka nás zase kontaktoval s tím, že by rád zařídil pro záchranné složky v dnešní době tolik potřebný přísun vitamínů. Zorganizoval proto nákup dvou dodávek ovoce, které se ve velkých bednách bude distribuovat plzeňským hasičům, záchranářům a policistům. Bedny se momentálně rozdělují.
 • O podobných akcích máme samozřejmě zprávy i z jiných měst, kde mnoho podnikatelů, kteří nyní nemohou prodávat zboží, myslí na náročnou práci záchranných složek. Krásným příkladem je třeba cukrárna Dino, kde přemýšleli, co se zásobou napečených dobrot, když už musí mít zavřeno a tak rozhodli, že je rozvezou zdravotníkům, záchranářům, policistům a hasičům.


     


Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.