Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Čelní střet - ulice Na Roudné je uzavřena

Opilý plzeňský lékař způsobil velmi vážnou nehodu

neděle 23. února 12:24 , aktualizace 14:49

Alkohol Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dnes dopoledne těsně po jedenácté hodině došlo v Plzni v ulici Na Roudné k čelnímu střetu vozů Audi a Škoda Octavia.
     Podle svědků na místě řidič zcela nového Audi A6 jel směrem od Boleveckého rybníku, podle všeho v mírné levotočivé zatáčce nezvládl řízení, vjel do pravého silničního příkopu a poté přejel do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucí Škody. Náraz byl natolik silný, že škodovku odhodil více než deset metrů dozadu.
     "Šel jsem akorát z Fakultní nemocnice, kde pracuji, běžel jsem k té nehodě abych pomohl, ale právě přijížděly záchranné složky. Řidič Audi byl evidentně velmi opilý a velmi mě překvapilo, že jde o známého plzeňského lékaře MUDr. Václava Č." popsal nám na místě svědek. Opilost řidiče nám poté potvrzovali i další svědci.
     K nehodě vyjely všechny záchranné složky a silnice byla v úseku od Fakultní nemocnice po viadukt uzavřena. Hasiči zajistili místo události a oběma zraněným řidičům poskytli předlékařskou péči. Záchranáři poté oba pacienty převzali a transportovali do nemocnice.
     "Z místa transportujeme dva muže narozené v letech 1965 a 1950 na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň se středně těžkými až těžkými zraněními. Oba muži byli transportováni při vědomí," uvedli záchranáři.
     Policie na místě nehodu dále šetří, po odklizení vraků bude silnice zprůjezdněna. Obě auta jsou na odpis, takže škoda bude několik milionů.

Aktualizujeme: Mluvčí policie nám doplnila informace. Vozidlo Škoda řídil muž z Plzně narozený v roce 1950 a vozidlo Audi řídil muž z obce na Plzni - severu narozený v roce 1965. Řidič škodovky měl test na přítomnost alkoholu negativní, řidič vozu Audi test odmítl, údajně ze zdravotních důvodů, takže byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. 


 


     


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.