Foto

Čelní střet u Olympie - na místě více zraněných

Senior se s vozidlem na přivaděči k dálnici otočil, v protisměru se vracel a způsobil velmi vážnou nehodu

úterý 14. června 14:51 , aktualizace 16:15

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes odpoledne po druhé hodině došlo na výjezdu z Plzně směrem na Losinou, nedaleko obchodního centra Olympie, k velmi vážné dopravní nehodě. Čelně se tu střetla dvě osobní vozidla.
     Z místa bylo hlášeno několik zraněných včetně dítěte, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. Vzhledem k počtu zraněných záchranáři vyslali čtyři sanitní vozy a společně s profesionálními hasiči vyjeli i jejich dobrovolní kolegové.


     Podle informací z místa řidič vozidla Ford chtěl jet na Starý Plzenec, ale přehlédl odbočku a bohužel zareagoval nejhůře jak mohl. Otočil se a začal se s vozidlem v protisměru vracet!
     Na v protisměru jedoucí vozidlo bohužel již nestačil zareagovat řidič Škody Octavia, došlo k čelnímu střetu obou vozidel a zranění celkem čtyř lidí.

     Vozidlo Ford řídil šestasedmdesátiletý muž, který jel sám, ve Škodovce cestovali dva muži a asi dvanáctiletá holčička. Záchranáři si do péče převzali všechny čtyři osoby, které transportovali do nemocnic.
     Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a pomocí sorbentu zlikvidovali únik provozních kapalin. 

     Policisté nehodu v tuto chvíli ještě šetří a zatím můžeme uvést pouze to, že test na přítomnost alkoholu měli oba řidiči negativní. Na zprávu policie čekáme a po jejím obdržení článek doplníme.

Aktualizace: 

    „Na místě zasahovaly čtyři posádky ZZS. Naši záchranáři ošetřili tři muže se středně těžkými zraněními a dítě mladší 15 let s lehčími zraněními. Všichni pacienti byli transportováni do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín,“ uvedla nám k nehodě mluvčí záchranářů.

     "Řidič vozidla Škoda Octavia narozený v roce 1969 jel ve směru od Olympie na Losinou. Proti tomuto vozidlu vyjelo v protisměru vozidlo značky Ford Focus řízené mužem narozeným v roce 1946. Došlo ke střetu obou vozidel, ve Fordu byl zraněn řidič, který cestoval sám, a ve voze Škoda tři osoby. Oba řidiči měli testy na přítomnost alkoholu negativní," doplnila informace mluvčí policie s tím, že policisté se nehodou samozřejmě dále zabývají. 

Foto KP a HZS

 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!