Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Muž se rozhodl skočit ze střechy nemocnice

Na místo vyjížděli nejen policisté, ale i strážníci a muže se jim naštěstí podařilo zachránit

Autor: Jana Holá středa 14. února 14:19 , aktualizace 16:24

Policie Sebevraždy Záchrana života


     Vedení policie nyní ocenilo zásah policistů z obvodního oddělení Sokolov ve složení pprap. Roman Mader, pprap. Vladimír Proisl a nstržm. Markéta Parthová, kteří na konci ledna zachránili život muži odhodlanému ukončit svůj život.

     Na konci prosince výše uvedení policisté vyjížděli do areálu sokolovské nemocnice na oznámení, že na střeše jedné z budov pobíhá muž, který vyhrožuje, že ze střechy skočí.
     "Po příjezdu na místo se policisté spojili s kolegy z Městské policie Sokolov, kteří zabezpečovali vchod do této budovy. Policisté následně vstoupili do budovy a z jedné z místností, ze které vede okno přímo na střechu, na které se muž nacházel, se s ním snažili navázat komunikaci," uvedl nám mluvčí policie.

     "Muž se vyhýbal jakémukoliv očnímu i slovnímu kontaktu. I přesto jsem na něj stále mluvil a po chvíli se mi s ním podařilo slovní kontakt navázat. Prozradil mi, jak se jmenuje i odkud je,“ popsal policista, který na místě zasahoval.
     Jenže následně muž opět přestal komunikovat. "Opakovaně stál na okraji střechy a vypadalo to, že je rozhodnutý skočit. Pokračoval jsem v komunikaci a snažil se mu to rozmluvit.
     Nakonec z okraje střechy odešel a sedl si. Komunikace pokračovala a zhruba po 40 minutách muž usoudil, že ze střechy sleze. Nakonec tak učinil, oknem vlezl k nám do místnosti a poté byl předán lékaři,“
dodal ještě Roman Mader.

      Osmačtyřicetiletého muže ze Sokolovska se tak policistům podařilo zachránit. "Samozřejmě jsme rádi, že to celé nakonec dopadlo dobře, protože to opravdu vypadalo, že muž je již rozhodnutý a ze střechy skočí.
     Komunikovali jsme s ním a dokázali mu vysvětlit, že každý problém má řešení, i když je to někdy složité, ale nic není tak závažné, aby si člověk vzal život.
     Doufám, že si muž své problémy vyřeší a bude se mít lépe, držím mu palce,“
doplnil policista, který v letošním roce začíná sloužit patnáctý rok u policie.

      "Kolegové prokázali profesionální, ale zároveň velmi lidský přístup. Tato kombinace je v mnoha případech důležitá a jsem rád, že i tentokrát vedla k záchraně lidského života. Kolegům patří za jejich počínání v této stresové situaci velké poděkování,“ doplnil k případu ředitel karlovarské policie plk. Mgr. Michal Šavrňa.

Foto ilustrační

iPhone Plzeň

iPhone-Plzeň - oprava a servis iPhonů. Nejde nám pouze o rychlou opravu, ale především o kvalitu a preciznost, s níž přistupujeme ke každému zařízení, jako by to bylo naše vlastní.