Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Někteří lidé se již včera ponořili do hluboké "sváteční nálady"

Na záchytce skončilo několik osob, jeden z mužů nadýchal dokonce přes čtyři a půl promile

23. prosince 2022 11:29 , aktualizace 13:02

Alkohol Městská policie Záchytka

     Strážníci městské policie včera v Plzni řešili hned několik osob, které se do "sváteční nálady" ponořily opravdu hodně hluboko.

     Na chodníku v Husově ulici strážníci nalezli v průběhu odpoledne ležícího muže, který nebyl schopen se ani postavit na nohy.
     "Třiapadesátiletý Plzeňan byl ve značně podnapilém stavu, kdy nebyl schopen vstát ani samostatné chůze. Hlídka u muže  provedla test na přítomnost alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem 2,36 promile," uvedla tisková mluvčí městské policie.
     Vzhledem k tomu, že svým chováním ohrožoval svůj život a zdraví, byl muž strážníky převezen k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. 

     Do stejného zdravotnického zařízení převezla asi o hodinu později hlídka městské policie i dalšího opilce, tentokrát nalezeného na zemi v depu v Borské ulici.
     "Jednačtyřicetiletý muž z Chomutova při dechové zkoušce nadýchal 4,62 promile," popsala mluvčí strážníků.

     Pobytem v protialkoholní záchytné stanici završila svůj den také třiašedesátiletá žena z Plzně, kterou strážníci na základě přijatého oznámení na linku 156 objevili ležící na zemi v silně podnapilém stavu na konečné stanici tramvaje č.1 v Tachovské ulici. Tato žena byla opilá natolik, že nebyla schopna ani dechové zkoušky.

Foto ilustrační z obdobného případu v Plzni


Včera se v Plzni stalo také toto, v tomto případě se muž neupravil alkoholem, ale pro změnu pervitinem:

Agresivní muž si zbraň přivázal k ruce, aby ztížil své odzbrojení

     Včera kolem jedenácté hodiny dopoledne zasahovali strážníci ve Štefánikově ulici v Plzni Černicích, kde se pohyboval agresivní muž ozbrojený mačetou, kterou kolem sebe máchal. Na místo samozřejmě okamžitě vyjelo několik hlídek.

     Strážníci muže našli a vyzvali, aby zbraň odhodil, ten ale jejich výzvu neposlechl. "Muž odmítl uposlechnout výzev strážníků, aby zbraň odložil na zem. Jen ji přiložil k pasu a nesmyslně vykřikoval. Hlídky proto agresora zpacifikovaly a nasadily mu služební pouta," popsala nám tisková mluvčí strážníků.

     Následně strážníci zjistili, že muž si mačetu dokonce k ruce přivázal popruhem, aby tak zkomplikoval své odzbrojení. Po zpacifikování muže mu pak ještě v batohu objevili srp.

      Na místo mezitím dorazili i policisté, kteří si zadrženého muže rovnou převzali a provedli u něj dechovou zkoušku na alkohol i test na drogy. Zatímco dechová zkouška vyšla negativně, test u muže ukázal přítomnost pervitinu a marihuany, jejichž aplikaci muž na místě přiznal.
   "Na základě zjištěného pozitivního výsledku zkoušky na drogy bylo rozhodnuto o převozu třiačtyřicetiletého muže k odeznění akutní intoxikace na PAZS za asistence hlídky městské policie a šetření případu si převzali policisté," doplnila mluvčí strážníků.

    Při celé události naštěstí nedošlo ke zranění osob.

Foto: Městská policie

    

Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.