Útočil na projíždějící auta

Muž měl pozitivní test na alkohol i drogy a policisté proti němu museli použít donucovací prostředky

pondělí 1. srpna 16:00 , aktualizace 16:52

Alkohol Drogy Vandalství Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Policisté včera krátce před půl sedmou večer vyjížděli na oznámení o muži potácejícím se po silnici mezi Malesicemi a Radčicemi. Ten měl podle oznamovatele minimálně dvě auta, která se mu vyhýbala, poškodit úderem svazkem klíčů, který držel v ruce.

     Policisté vyrazili na místo a během chvíle se jim podařilo muže najít a zastavit. Ten se nejprve dobrovolně podrobil dechové zkoušce na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která vyšla pozitivně s výsledkem 2,24 promile, i orientačnímu testu na možnou přítomnost omamných či psychotropních látek, který vyšel s pozitivním výsledkem na marihuanu.

     Poté, co policisté muži oznámili výsledek testů, odmítl s hlídkou dále spolupracovat a začal být agresivní. "Policisté devětadvacetiletého muže zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že muž je podezřelý z přestupku majetkového charakteru, policisté již znají i majitele poškozených vozidel a případem se dále zabývají.

Foto ilustrační

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.