Foto

HSK na autech, plotech, značkách, fasádách, vratech či kontejnerech - škoda je statisícová

Kriminalisté nyní šetří svým rozsahem neuvěřitelný případ

24. června 2018 22:10 , aktualizace středa 25. července 14:28

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Desítky obyvatel Blovic dnes ráno nahlásily policii škody na svém majetku. Auta, ploty, značky, fasády, vrata, kontejnery a další místa či předměty v noci na dnešek posprejoval zatím neznámý vandal či vandalové.
     Dopoledne se mluvilo o asi čtyřiceti případech, bohužel odpoledne počet nahlášených či nalezených tagů (podpisů sprejera) stoupl na neuvěřitelných více než pětasedmdesát případů a další stále přibývají, což je tedy svým rozsahem jeden z největších případů tohoto druhu na Plzeňsku.
     Škody policisté stále ještě sčítají, v mnoha případech se bude čekat na vyjádření znalce, ale již teď je jisté, že škody budou statisícové.

     Je nutné si uvědomit, že sprejerství je dle zákona vždy trestný čin, protože § 228 uvádí: „….kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci."
     V tomto případě ale pachatel pravděpodobně již způsobil značnou škodu, takže mu dle třetího odstavce hrozí vězení až na tři roky. Samozřejmá je pak také náhrada škody, takže sprejera možná čeká placení do konce života. "Bude-li pachatel dopaden a odsouzen, je velmi pravděpodobné, že mu v případě, že se poškození k trestnímu řízení připojí, bude povinnost nahradit škodu uložena již trestním soudem. Toto rozhodnutí umožňuje poškozeným škodu po pachateli rovnou vymáhat exekucí, aniž by pachatele museli sami žalovat," vysvětlili nám dnes právníci společnosti Cink a partneři.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…