Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Koupila kolo, jaké svět neviděl!

Kolo nebo bagřík, další člověk kamsi do neznáma odeslal své peníze

27. května 2021 09:25 , aktualizace 09:40

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Na policisty se obrátila podvedená žena, která si ve středu 19. května na zahraničním internetovém obchodu vyhlédla jízdní kolo za více jak deset tisíc korun. Kontaktovala tedy prodejce a ten požadoval platbu předem prostřednictvím elektronické platby platební kartou. Jako obvykle v podobných případech se ale ukázalo, že platit předem za zboží, které si člověk ani neprohlédl je nesmysl.
     "Poškozená za kolo dle předchozí domluvy zaplatila, avšak do dnešní doby horské kolo prodejce nedodal a se zákaznicí přestal komunikovat," popsala tisková mluvčí policie s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, zjišťují a prověřují získané poznatky a případem se dále zabývají.

Foto: Ilustrační

      Svým způsobem může ale žena mluvit o štěstí, podvodník jí totiž obral přeci jen o relativně malou částku. V jiných podobných případech takovéto chyby mohou stát mnohem víc. Teprve minulý týden jsme informovali o případu, kdy podvedený odeslal mnohonásobně vyšší částku za stavební stroj, který také nikdy neviděl.
     "Plzeňští kriminalisté pátrají po dalším pachateli, který se dopustil podvodu prostřednictvím internetového portálu. Na plzeňské policisty se obrátil muž s prosbou o pomoc s tím, že dne 5. května zareagoval na inzerát s nabídkou prodeje pásového minirýpadla se třemi náhradními lžícemi za cenu 12 500 Eur, který byl inzerován na zahraničním serveru.    
     Poškozený a prodávající si smluvili průběh celého obchodu, který mimo jiné obsahoval i převod peněžních prostředků ze strany poškozeného na udaný zahraniční účet prodávajícího. Poškozený provedl následný převod finančních prostředků, což v té době činilo 333 123,84 korun, ze svého účtu na účet zaslaný prodávajícím," popsala mluvčí policie.

     Jak asi každý čtenář tuší, podvedenému však do dnešního dne pracovní stroj dodán nebyl, uhrazené finanční prostředky mu vráceny do dnešního dne nebyly a prodejce se stal nekontaktním.

     "Kriminalisté se tímto případem intenzivně zabývají, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a po pachateli pátrají. Policisté upozorňují, že se nejedná o ojedinělý případ. Obchod přes internet stále skýtá mnohá rizika a je skutečně nutné být velmi obezřetný. Ukazuje se, že nejen při nákupu, ale také při prodeji mohou přicházet lidé o nemalé finanční částky. Zejména platby na zahraniční účty, jako v tomto případě, by měly být varovným signálem. Neposílejte své peníze podvodníkům a při obchodu na internetu buďte maximálně ostražití. Podvod prostřednictvím internetu," opakovaně varují policisté.

Foto PČR


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.