Podvodník ženu z Plzně finančně zcela zlikvidoval

Je to krasavec, bydlí v Kalifornii, dělá v Texasu na ropné plošině a v kapse má mega, neznáte ho?

úterý 14. září 15:16 , aktualizace 15:24

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Bohužel Vám přinášíme další smutný příběh podvedené oběti. Internetoví podvodníci totiž neznají mezí, své oběti si vybírají cíleně a jsou schopni je finančně zcela zničit. Na internetové seznamce se další naivní žena z Plzně seznámila s údajným mužem pracujícím na ropné plošině v Texasu. Podvodník poté postupně ze své oběti vymámil přes jeden milion korun. Policisté tímto posledním případem důrazně apelují zejména na ženy, aby se nestaly dalšími oběťmi podvodníků. 

     Tento smutný příběh začal 30. prosince 2020, kdy se sedmačtyřicetiletá žena na internetové seznamce seznámila s údajně pětapadesátiletým milým a velmi pohledným mužem. Muž ženě sdělil, že v Kalifornii žije s devítiletým synem, pracuje na ropné plošině v Texasu a zaslal ji pár hezkých rodinných fotografií, kde pózuje se synem. "Nejprve si oba o sobě intenzivně psali na internetu, dále přes mobilní aplikaci a e-mail. Jednalo se o písemnou komunikaci v českém jazyce. Během společné komunikace ji muž požádal o její adresu, kam by si mohl poslat balík s cennostmi, za které si chtěl v České republice koupit dům. Následně ženě sdělil, že příjem balíku bude podmíněn platbami, které žena měla zaslat na udaný bankovní účet," popsala mluvčí policie s tím, že ženě postupně začaly na její e-mail chodit avíza ze zahraniční přepravní společnosti k úhradě poštovného.

       "Žena dle instrukcí zaslala ze svého bankovního účtu částku 43 140 Kč na udaný cizí bankovní účet. Posléze zjistila, že tato platba měla být za to, že balíček byl zadržen v Rumunsku a nemá diplomatické razítko, takže je držen celní službou a čeká na úhradu cla. Následně po ni zahraniční přepravní firma chtěla uhradit další částku přes 205 tisíc korun, kterou opět žena zaslala na udaný bankovní účet v cizí měně. Přestože žena vše zaplatila, žádný balíček neobdržela, i když na internetu zjistila, že balíček na její jméno opravdu existuje. To ženu přimělo věřit, že je vše v pořádku," pokračovala mluvčí policie.

Rozbitý přístroj, právník a bitcoinmat

     Jenže tím ještě vše zdaleka neskončilo. Muž svoji oběť opět kontaktoval, a to ohledně rozbitého přístroje, který ke své práci na ropné plošině potřebuje a požádal jí o další peníze. V té době ženě pomalu začaly docházet finanční prostředky, a tak si v bankovním ústavu požádala o spotřebitelský úvěr na částku ve výši 300 000 korun. Přijaté finanční prostředky pak obratem zaslala na udaný zahraniční bankovní účet.
      Další žádosti podvodníka o peníze se mimo jiné týkaly zasílání peněz na právníka, takž žena zaslala dalších 92 tisíc korun na udaný zahraniční bankovní účet. Platby se dle tvrzení podvodníka měly týkat plateb za právní služby, letenky do České republiky či zaplacení daní.
     Podvodník ženu během písemné komunikace následně přiměl k tomu, aby další finanční prostředky začala posílat přes bitcoinmat do jeho udané bitcoinové peněženky. Žena tedy nelenila, sehnala další peníze a celkem v bitcoinmatu tímto způsobem skončilo v několika vkladech přes 280 000 korun. 

     Když se žena zajímala o doručení balíčku s cennostmi, za jehož dopravu již platila, zažádala předmětnou zahraniční přepravní firmu o informace. Odpovědí jí byl finanční požadavek na úhradu déle ležícího balíčku ve výši 30 500 korun, který opět žena uhradila vkladem do bitcoinové peněženky na udaný bitcoinový účet.
      Posléze muž po ženě požadoval ještě peníze na nový mobilní telefon a další nutné výdaje, které mu opět zaslala, i když už doslova "mlela z posledního" a peníze jí už skutečně docházely.

Procitnutí

      Když zahraniční přepravní společnost ještě chtěla uhradit pokutu v cizí měně, a to ve výši 5 490 Euro, poškozená již neměla naprosto žádné prostředky na úhrady. Teprve pak konečně procitla ze zamilovanosti, došlo jí, že se stala obětí podvodníka a zdrcená, finančně vyčerpaná a vlastním studem těžce zasažená kontaktovala policisty, kterým následně poskytla veškerou uloženou komunikaci k dalšímu šetření.
     Kriminalisté sečetli vše co muž postupně ze ženy vymámil a sdělili jí, že škoda je více než jeden milion korun. Ve věci pak zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a případem se dále intenzivně zabývají.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.