Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Klienti této dámy přišli o více než sedm milionů korun

Investiční a pojišťovací poradkyně prohrála peníze svých klientů na automatech

1. února 2023 09:55 , aktualizace 10:16

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Na několik milionů korun si jako investiční a pojišťovací poradkyně přišla podvodnice z jižního Plzeňska.

     Případem ženy, která obelhávala klienty, se kriminalisté zabývali několik měsíců a nyní se jim podařilo podvodnici vše prokázat. 
     "Žena v postavení investiční a pojišťovací poradkyně v období od roku 2013 až do konce roku 2019 uváděla své klienty dlouhodobě v omyl. Sdělovala jim nepravdivé a zavádějící informace, které měly u klientů vzbudit přesvědčení, že požadované finanční transakce jsou pro ně výhodné. Postupně tak ze šedesáti poškozených vylákala více než 7 milionů korun," popsala případ tisková mluvčí policie s tím, že takto získané peníze měla žena prohrát ve výherních automatech.

     Kriminalisté devětačtyřicetiletou ženu obvinili a státnímu zástupci předali spisový materiál s návrhem na podání obžaloby proti obviněné ze spáchání pokračujícího zločinu podvod dílem dokonaného a dílem ve stadiu pokusu.  Ženě za její jednání hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let.


O podobném případu, kdy klienty okrádala osobní bankéřka, jsme informovali nedávno:

Osobní bankéřka kradla z účtů svých klientů

     Kriminalisté plzeňského oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání třiadvacetileté ženy, kterou obvinili ze spáchání trestného činu podvod dílem dokonaného a dílem ve stádiu pokusu.

     "V únoru loňského roku během dvou týdnů jako zaměstnankyně banky v Plzni, takzvaná osobní bankéřka, opakovaně odčerpala finanční prostředky z účtů klientů banky a peníze přeposlala na svoje účty a v jednom případě na účet své babičky. Žena napodobila podpisy majitelů účtů v rámci zadání jednorázového příkazu k úhradě, a to buď elektronicky perem na tabletu nebo fyzicky na vytištěný formulář," popsala jednání osobní bankéřky mluvčí policie.

     V sedmi případech tímto způsobem převedla z cizích účtů celkem 305 tisíc korun. Dále se v dalších dvou případech pokusila provést transakce v celkové výši 160 tisíc korun, ale tyto transakce byly bankou pro podstatném rozdílu mezi jednotlivými podpisy stornovány.

     Obviněná je stíhaná na svobodě. Za to, že svým jednáním způsobila větší škodu, může být potrestána trestem odnětí svobody na jeden rok až pět let. 

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.