Foto

Muže s téměř čtyřmi promile i další opilce museli zajistit strážníci

Pod silným vlivem alkoholu polehávali po celé Plzni

20. června 2018 11:59 , aktualizace 12:03

Alkohol Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     U několika opilých lidí museli v průběhu úterý zasahovat strážníci městské policie. K jednomu z případů museli volat záchranáře, neboť muž si v důsledku opilosti způsobil poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření.

    Skoro čtyři promile nadýchal strážníkům namol opilý muž, který se uvelebil v průchodu do domu v Kollárově ulici. V půl páté odpoledne ho tam sbírala hlídka městské policie. Kvůli přemíře alkoholu, která v jeho těle kolovala, se nezvládl ani postavit na nohy a opakovaně padal.
    K vystřízlivění byl proto dopraven do protialkoholní záchytné stanice.

    Dalším případem se zabývala hlídka městské v podvečer, kdy se vydala prověřit přijaté oznámení na Americkou třídu. Zřejmě opilá žena si měla ustlat na chodníku před jednou z místních poboček.
    Strážníci ji na místě už ležet nenašli, ale všimli si jí na druhé straně ulice. Vrávorala na okraji chodníku, cestou směrem k zastávce MHD upadla na odpadkový koš, a poté i na kovovou ochrannou konstrukci vysazeného stromku.
    Žena se i přes zjevné problémy stále zvedal a pokračovala dál. Hlídka ji dostihla až u zastávky, kde viděla, že žena při snaze posadit ser na lavičku upadla.
    Strážníci jí pomohli sesbírat rozsypané věci z tašek a usadit se.  Osmapadesátiletá žena se ke svému stavu nijak nevyjádřila. Jelikož ohrožovala svůj život a zdraví, byla transportována na záchytku.

    Po půlnoci pak byla hlídka volána k případu na zastávce MHD v Brněnské ulici. Hlídka městské policie tu našla muže s poraněním v obličeji. Zranění si údajně způsobil, když upadl při příchodu na zastávku. Na místo museli dorazit záchranáři. 

Foto: MP



Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.