Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

"Jsem Američan uvězněný na Slovensku!" napsal podvodník - naivní seniorka uvěřila a přišla o půl milionu

Stále se najdou lidé, kteří uvěří naprosto fantaskním historkám a podvodníkům naposílají statisíce

Autor: Petr Novák čtvrtek 30. května 10:21 , aktualizace 10:42

Podvodníci

Partner článku – www.rb.cz


     Ačkoli ve všech médiích se již několik let v podstatě dennodenně objevují varování před různými typy podvodů, stále se najdou lidé, kteří uvěří naprosto fantaskním historkám a podvodníkům naletí. To je i případ seniorky z Aše, kterým se nyní zabývají kriminalisté.

     Pětasedmdesátiletá žena se na sociální síti seznámila s údajným Američanem, který jí v průběhu konverzace uvedl, že je uvězněn na Slovensku a velmi by mu pomohlo, kdyby za něj zaplatila kauci ve výši několika set eur. Žena tak učinila a požadovanou částku odeslala ze svého bankovního účtu.

     Následně ale byla seniorka telefonicky kontaktována neznámou ženou, která jí sdělila, že platba neproběhla a že jí pomůže s tím, aby byla transakce úspěšně dokončena.
     "Pod touto smyšlenou legendou nakonec žena přiměla seniorku k tomu, aby jí ofotila občanský průkaz a do svého mobilního telefonu si nainstalovala aplikaci sloužící ke vzdálené správě. Tím dosud neznámí pachatelé získali přístup k jejímu telefonu a zejména k internetovému bankovnictví. V průběhu května letošního roku bylo bez vědomí pětasedmdesátileté ženy učiněno několik transakcí, kdy jí bylo postupně z účtu na různé zahraniční účty odčerpáno téměř 500 tisíc korun," popsal tiskový mluvčí policie.

      Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvodu a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací, za které pachatelům v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

      Policie důrazně varuje před podobným podvodným jednáním! Neinstalujte si do svých zařízení software pro vzdálený přístup! Podobného podvodného jednání evidují kriminalisté bohužel více.

Foto ilustrační

www.rb.cz

Jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoci vytvořit funkční ledovací kampaň či služby call centra. K tomu využíváme naše weby s celkovou návštěvností 4 000 000 uživatelů a služby profesionálního call centra s databází více než 500 000 živých kontaktů. A to vše Vám může být k dispozici. Poptejte nás!