Foto

Střet sanitky se srnou i se seniorem v osobním voze na Slovanech

Dnes ráno došlo hned ke dvěma dopravním nehodám sanitek

pondělí 10. srpna 10:40 , aktualizace 10:45

Nehody Záchranáři

     K první dopravní nehodě sanitního vozu došlo dnes u Bezvěrova po šesté hodině ráno, když došlo ke střetu sanitky se zvěří. Podle tiskové mluvčí záchranářů zde posádka jela k pacientovi, když jim do cesty vběhla zřejmě srna. V tomto případě naštěstí nedošlo ke zranění ani k většímu poškození vozidla záchranářů.

     K druhé nehodě sanitky došlo kolem čtvrt na osm ráno došlo na křižovatce Částkovy a Slovanské ulice v Plzni, kde se střetl osobní vůz Škoda Octavia a sanitní vůz Zdravotnické záchranné služby.
     Podle informací z místa jela sanitka se zapnutým zvukovým a světelným výstražným zařízením po Slovanské třídě směrem do centra k případu, takže ve voze pacient ještě nebyl. Na křižovatce s ulicemi Částkova a Motýlí pak došlo ke střetu s vozem Škoda, který do křižovatky vjížděl z Motýlí ulice.
     Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob a únik provozních kapalin zlikvidovali hasiči pomocí sorbentu.
     Veškeré okolnosti nehody a míru zavinění v tuto chvíli na místě šetří dopravní policisté. "Požití alkoholu bylo u řidiče sanitky narozeného v roce 1962 i řidiče Škody narozeného v roce 1946 vyloučeno provedenými dechovými zkouškami," uvedla tisková mluvčí policie.