Další dva případy nezodpovědných řidičů

Nejenže usedli za volant bez řidičáku, jeden byl ještě k tomu opilý

14. června 2019 10:40 , aktualizace 10:40

Alkohol

     Každý den informujeme o nezodpovědných lidech, kteří usednou za volant buďto bez řidičáku, po požití alkoholu nebo pod vlivem drog. Dnes informujeme o dvou řidičích, kteří usedli za volat bez řidičáku, jeden z nich byl dokonce i opilý:      

     V úterý 11. června kolem poledne jel muž osobním autem značky Volkswagen, kdy byl nedaleko bývalého kina v Aši zastaven policejní hlídkou. "Hlídka při kontrole v evidencích zjistila, že pětatřicetiletý muž z Aše má zadržený řidičský průkaz," sdělila nám tisková mluvčí policie.

     Ten samý den usedl za volant i další muž. Toho si všimla policejní hlídka nedaleko obce Lipná, když zde projížděl autem značky Nissan. Vzhledem k tomu, že policejní hlídce se jeho jízda zdála nejistá, pro jistotu jej zastavili. Také v tomto případě policisté v evidencích zjistili, že muž má zákaz řízení. Během kontroly policisté provedli i dechovou zkoušku, která vyšla s pozitivním výsledkem. "Jednapadesátiletý muž z Aše nadýchal 1,03 promile," uvedla tisková mluvčí policie.
     Oba řidiče policisté zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům, kde jim sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Druhému řidiči navíc sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
     V případě prokázání viny jim nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Foto: Ilustrační