Foto Video

"Chceš pecku fízle?! Toho psa ti klidně oddělám!"

Zaútočil na stromky, pak se svlékl a pokusil se probít do McDonaldu - tento případ opět ukazuje, jak moc pevné nervy musí mít policisté

pátek 17. června 18:05 , aktualizace 18:54

Alkohol Městská policie Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Service

     V noci na dnešek před půl dvanáctou si operátor kamerového dohledu všiml evidentně opilého a zfetovaného muže, který demoloval vystavené zboží před prodejnou Hornbach v Plzni a snažil se pěstmi rozbít prosklené dveře. Operátor proto na místo okamžitě vyslal hlídky bezpečnostní služby Tuebor General Service, která má tento objekt na starost.


     Strážní na místo dorazili během několika minut a zjistili, že muž rozlámal stromky vystavené před vchodem prodejny. Muž mezitím vlezl mezi zahradní domky umístěné na parkovišti a z neznámých důvodů se zde začal svlékat. Když ale strážné uviděl, dal na útěk přes parkoviště směrem k drive-in McDonalds a zřejmě ve snaze se před strážnými v prodejně schovat, začal kamenem rozbíjet výdejní okénko.

     Strážní Tueboru muže zadrželi, omezili na osobní svobodě a předali hlídce strážníků městské policie, která na místo také dorazila. Muž se chtěl prát, ale jeho bojovnost rychle schladil služební pes Grim, který mu hlasitým štěkotem dal jasně najevo, že je to velmi špatný nápad.

     Kvůli podezření na spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka policistů, která si muže a celý případ převzala. Tou dobou již muži poněkud otrnulo, před policisty začal předvádět jakousi parodii na bojová umění a opakovaně se je snažil vyzvat na souboj.

     Policisté se samozřejmě vyprovokovat nenechali, muže podrobili dechové zkoušce na alkohol, a protože byl silně opilý, převezli ho k vystřízlivění na záchytku. "Muž narozený v roce 1989 se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vyšla pozitivní s výsledkem 2,37 promile. Muž také po celou dobu jednání působil zmateně a roztěkaně, padal na zem a choval se agresivně. Byl proto zajištěn a umístěn na protialkoholní záchytnou stanici. Případem se samozřejmě dále zabýváme," uvedla nám tisková mluvčí policie.


 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost