Opilý zapadl s autem, tak se zamyslel a na pomoc si pozval policii

Devatenáctiletý mladík nadýchal 1,37 promile a má tak na krku obvinění z trestného činu

13. března 2018 18:23 , aktualizace 20:34

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V sobotu 10. března krátce před čtvrtou hodinou ranní vyjel 19letý mladík s osobním vozem Opel ze zahrádkářské kolonie u obce Těšovice. Chlapec s autem ujel vzdálenost pouhých 400 metrů a pak zapadl. Další osoby na místě jeho vůz vyprostily, takže mladík se vrátil do auta a pokračoval dál v jízdě, nyní již po travnatém porostu.
     Mladík ujel dalších pouhých pár metrů a pak znovu zapadl. V tomto případě se už ale mladému řidiči vozidlo vyprostit nepodařilo a tak vlastní hlavou vymyslel téměř geniální plán, jak se z mizérie dostat.
    Chlapec sám zavolal na linku 158 a požádal policisty o pomoc při vyproštění vozidla. Policisté samozřejmě na pomoc vyjeli, ale na místě již na první pohled zjistili, že mladý muž je ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení vozidla, kterou si přivodil požitím alkoholu. Vyzvali ho proto, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a ta vyšla pozitivním výsledkem 1,37 promile.
     Policisté tedy nešťastného mladíka omezili na osobní svobodě a převezli ho na policejní služebnu do Sokolova, kde si po vystřízlivění vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Foto: Ilustrační

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.