Foto Video

Plivání na kolemjdoucí a rozkousané náustky Drägeru

Muž nebyl schopen vstát z louže vlastní moči a plivanců, skončil na záchytce

pátek 15. ledna 20:56 , aktualizace 20:58

Alkohol Městská policie Záchytka

Partner článku – TUEBOR General Security


     Včera před pátou hodinou odpoledne si hlídka strážníků projíždějící Kollárovo ulicí v Plzni všimla zmateně blábolícího mladého muže, který seděl na schodech na rohu s Tovární ulicí a svou frustraci z neschopnosti se zvednout si vybíjel pokřikováním na kolemjdoucí a snahou po nich plivat. Strážníci se pokusili muže legitimovat, ale při spatření uniforem se jeho slovní zásoba smrskla na pouhé čtyři věty, které stále dokola opakoval.
     Protože z muže silně táhl alkohol, pokusili se strážníci podrobit ho dechové zkoušce, bohužel ale ani té nebyl muž schopen. Za výborný nápad ale považoval rozkousání hned dvou náustků měřícího přístroje.
     Protože muž ve svém stavu ohrožoval svůj život i zdraví a veřejný pořádek, rozhodli se strážníci k jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Vzhledem k tomu, že byl pomočený a většina jeho pokusů po někom plivnout skončila na jeho oblečení, strážníci k transportu přivolali vůz speciálně určený pro převoz těžce podnapilých a znečištěných osob, mezi strážníky přezdívaný "hnojník", který je upraven právě pro podobné případy a lze ho snadno vyčistit a dezinfikovat. 
     "Muž narozený v roce 1996 byl po vystřízlivění ztotožněn a řešen za přestupek proti veřejnému pořádku," uvedla tisková mluvčí strážníků.


 TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost