Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Podvodníci z dalších poškozených vylákali přes půl milionu korun

Policisté se každý den zabývají několika případy podvodů na internetu

Autor: Karel Aleš čtvrtek 21. března 15:04 , aktualizace 15:04

Podvodníci


     Policisté se napříč celým Plzeňským krajem zabývají denně několika případy podvodného jednání prostřednictvím internetu nebo sociálních sítí.
     Každý případ je jiný, bohužel však všechny mají stejný konec, poškozeného, který přišel o své peníze.

Zde jsou některé z posledních případů:

     "K první podvodné události došlo v pondělí 4. března, kdy podle dosud zjištěných skutečností prodávala mladá žena na jednom inzertním internetovém portálu kávovar.
      Na inzerát zareagoval dosud neznámý kupující, který ženě po krátké komunikaci zaslal na email odkaz na stránky přepravní společnosti, kde poškozená následně vyplnila veškeré údaje o své platební kartě včetně CVC kódu. Poté byla přesměrována do internetového bankovnictví své banky, kde měla potvrdit platbu ve výši 700 euro. Poškozená tuto platbu zamítla, i přesto se jí z účtu tato částka odečetla a po chvíli byla provedena druhá platba ve výši 2 tisíce korun. Mladá žena tak přišla o bezmála 20 tisíc korun
," uvedla nám tisková mluvčí policie. 

      Stejným způsobem přišly o své peníze i další dvě ženy. První z poškozených žen prodávala dívčí bundu za 180 korun a přišla o 16 tisíc korun, druhá z poškozených prodávala lyže a přišla o 22 tisíc korun," doplnila ještě mluvčí. 

     I další podobné případy podvodu se týkaly prodeje nabízeného zboží.
     "Podvodníci nabízeli k prodeji vstupenky na fotbalové utkání, psa nebo pronájem bytu. Dvě vstupenky v hodnotě 10 tisíc korun si přes inzertní portál zakoupil třicetiletý muž z Rokycanska. Vstupenky mu sice byly doručeny, jednalo se ovšem o padělky.
     Mladá žena zase místo radosti z nového pejska přišla o 40 tisíc korun,"
popsala mluvčí police.

     Další poškozený muž chtěl investovat do kryptoměn.
     "Poškozeného kontaktoval dosud neznámý pachatel, který vystupoval jako zaměstnanec jedné zahraniční společnosti. Podvodně ho navedl k převodu půl milionu korun na zahraniční bankovní účty. Za to mu slíbil zisk ve výši 33 tisíc euro nebo dolarů. Ve chvíli, kdy peníze dorazily podvodníkovi na účet, přestal s poškozeným komunikovat," uvedla dále mluvčí.

     Policisté upozorňují, že nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena, zda jste senior nebo mladší člověk. Nezáleží ani na tom, kde pracujete nebo jaké máte vzdělání. Podvodníci to zkouší na každého a záleží, kdo jim uvěří. Spousta lidí věří tomu, že: „To se mně stát nemůže!“ Omyl! Stát se to může každému. Buďte prosím obezřetní a nedávejte podvodníkům šanci, aby vás připravili o vaše peníze. 

O různých podvodech ve virtuálním prostředí a způsobech, jak se proti nim bránit jsme podrobně informovali v článku: 

Varování policie: Ve virtuálním světě číhají mnohá nebezpečí

Varování policie: Ve virtuálním světě číhají mnohá nebezpečí

10. 02. 2021, 13:27, aktualizace 04. 04. 2024, 15:30

Finty, které Vás mají okrást: Zkopírovaný účet, rychlé zbohatnutí, máte problémy v bance, byl napaden váš počítač či americký důstojník

Foto ilustrační


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.