Foto Video

Policie šetří "férovku" v Plaze

Ochranka se servala u zadního východu s mladým mužem

čtvrtek 13. února 14:14 , aktualizace 14:14

Partner článku – Alfa Tactical

     Plzeňská policie se od dnešního dne zabývá případem, ke kterému došlo zřejmě v neděli u zadního východu z obchodního centra Plaza.

     Redakce TN.cz dnes uveřejnila video, na kterém je vidět člen ostrahy, který se rve s mladíkem v bílém tričku. Rvačce přihlíží jak druhý člen ochranky, který kolegovi drží vestu, tak také i partička mládeže. Video působí dojmem, že bitka je domluvená, protože končí tím, že si na konci člen ochranky a mladík podají ruce. Samozřejmě ale nejde usuzovat jen z videa, na kterém není vidět začátek konfliktu, je také dobře možné, že člen ochranky byl do rvačky donucen okolnostmi, protože jde o problémovou skupinu lidí, která v obchodním centru opakovaně porušuje návštěvní řád.
     Mluvčí policie dnes uvedla, že případ šetří, ale vše je teprve na začátku a tedy není zatím stanovena právní kvalifikace.
     Dotázaný právník se domnívá, že dle všeho jde o výtržnictví dle § 358, ale záleží na výsledku policejního šetření, zda bude obviněn pouze útočník nebo i strážný, respektive tedy, na tom, zda šlo o domluvenou bitku, či jestli byl strážný skutečně k rvačce donucen.
     Prodavač pracující v Plaze nám dnes uvedl: "Co se týče problematiky za Plazou, je to jako boj s větrnými mlýny a upřímně ostraze nezávidím jejich práci. Tímto místem procházím do práce každý den a pokaždé je zde za centrem velká skupinka lidi, nejen mladiství, ale i starší, kteří neustále dělají nepořádek a hluk a často zde fetují. Ochranka nemá vůbec žádné pravomoci, takže slušní lidé se tamtudy boji chodit a upřímně se jim vůbec nedivím. Toho mladíka z videa tu vídám často a určitě nejde o jeho první rvačku zde, on se tím před tou partou vytahuje a získává tím mezi nimi větší respekt." 

Video: TN.cz

Rvačka v Plaze není bohužel ničím výjimečným. 

V Plaze se servaly děti, jedna dívka pak pobodala druhou

V Plaze se servaly děti, jedna dívka pak pobodala druhou

03. 02. 2018, 17:46, aktualizace 03. 02. 2018, 21:18

"Ona sahala na toho malého, tak jí to ta druhá řekla a ona jí bodla do oka"


    

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.