Policisté se samopaly kvůli střelbě uzavírali Tylovu ulici

Muž se domáhal vstupu do restaurace a pak došlo i ke střelbě z plynovky. Na místě byli zadrženi dva podezřelí.

6. června 2021 18:30 , aktualizace 20:57

Partner článku – Jídlonoš

      V noci na dnešek před půl třetí ráno přijali policisté v Plzni oznámení, že v Tylově ulici mělo dojít k několika výstřelům. Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie, samozřejmě včetně prvosledových, tedy vybavených plnou balistickou ochranou, neprůstřelnými štíty a vyzbrojených samopaly. Tylova ulice byla následně zcela uzavřená pro vozidla i pro pěší.

     Podle prvotních informací mělo dojít ke konfliktu před restaurací a následně na místě došlo i k několika výstřelům. Policisté zadrželi dva značně opilé muže, jednoho přímo na místě, druhého nedaleko a u jednoho z nich byla nalezena plynovka. Na místo následně vyjeli i kriminalisté a technik, který zajistil větší množství stop. Šetření na místě trvalo až do pěti hodin ráno, takže musela být přesměrována i městská hromadná doprava.

      "Podle dosud zjištěných skutečností se skutečně jednalo o střelbu z plynové pistole. Muž se měl na místě veřejnosti přístupném dožadovat vstupu do restauračního zařízení, kde již skončila provozní doba a další muž jej dovnitř nevpustil. Následně měl jeden z přítomných mužů použít zbraň a vystřelit. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Policisté případ dále prověřují a budou provedeny další výslechy svědků," uvedla k případu mluvčí policie.

     Další informace k tomuto případu budou doplněny nejspíše v pondělí, tedy až po výsleších jak podezřelých, tak i dalších aktérů a všech případných svědků.

Foto: Ilustrační


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí