Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Reklama

Potýkáte se s neřešitelnými dluhy?

Oddlužení může být řešením právě pro vás

Autor: Reklama 30. listopadu 2023 16:02 , aktualizace pondělí 12. února 13:41

Právo

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


      V období Vánoc, které by mělo být plné radosti a klidu, se mnohé domácnosti potýkají s tíživými finančními problémy. Mezi nimi je například i paní Petra, samoživitelka dvou dětí, jejíž situace odhaluje drsnou realitu rostoucích nákladů na život a nesplacených dluhů.

Zápas s dluhy a vysokými náklady

      Petra, matka dvou malých dětí, čelí každodenní výzvě, jak uživit rodinu v době, kdy ceny energií, nájemného a potravin neustále rostou. Její finanční situace je navíc ztížena dluhy, které jí zanechal její bývalý partner, závislý na hraní na výherních automatech. Sama se snaží najít cestu, jak splácet své závazky, avšak bez úspěchu, protože co splatí, jde na lichvářské úroky, a tak dluh stejně stále roste. Přemýšlí proto o sloučení půjček, ale s jejím příjmem na to nemá šanci dosáhnout.
      Navíc se blíží Vánoce a Petra nemá prostředky, aby svým dětem poskytla alespoň skromné sváteční chvíle.

      V zoufalé situaci se Petra obrátila na naši redakci, která jí doporučila konzultaci s advokáty z advokátní kanceláře CINK a partneři. Tito odborníci posoudili možnosti vyřešení dluhů a jako nejefektivnější způsob vyřešení jejího problému vyhodnotili oddlužení.

      Oddlužení představuje proces vyřešení všech dluhů dlužníka, kde z rozhodnutí soudu dlužník během pěti let, případně u invalidů a důchodců tří let, splácí částku odpovídající jeho možnostem a po uplynutí této doby má možnost začít nový život s čistým štítem bez dluhů. Na rozdíl od jiných způsobů řešení není k vyřešení dluhů oddlužením třeba souhlasu věřitelů. Více k problematice oddlužení jsme již psali například v článcích Oddlužení začalo, teď má šanci každý, Zkušenosti nového oddlužení nebo Jak se v roce 2020 zbavit dluhů?

Rychlá pomoc, schválení oddlužení a nový začátek

      V advokátní kanceláři Petře vysvětlili vše potřebné, připravili dokumenty a podali návrh na oddlužení k soudu. Oddlužení bylo soudem rychle schváleno a v současné době již Petře běží lhůta, na jejímž konci by mělo dojít k zániku všech dluhů.
      Během oddlužení jí nehrozí návštěva exekutora ani další nárůst dluhů o úroky nebo smluvní pokuty. Některé z jejích dluhů dokonce zanikly ihned, neboť si je věřitelé nepřihlásili a část byla soudem zamítnuta na základě nového rozsudku Nejvyššího soudu o neplatnosti smluv s neadekvátně vysokými úroky.

Jak tedy řešit situaci, kdy nezvládám splácet své dluhy?

      Petřin příběh ukazuje, že i v nejtěžších situacích existují řešení. Oddlužení ji umožnilo znovu se postavit na nohy a dává jí naději na lepší budoucnost. Pokud se tedy i vy potýkáte s podobnými problémy jako Petra, neváhejte se obrátit na zkušené advokáty věnující se problematice oddlužení či rovnou navštívit webovou stránku www.oddluzeni-plzen.cz,kde máte možnost rychle zjistit, zda je oddlužení vhodným řešením pro vás. Získáte zde nejen informace o oddlužení, ale i možnost odborné konzultace, která je v rámci zpracování oddlužení zdarma. Nechte si pomoci a začněte nový život bez dluhů.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.