Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidič srazil ženu, neposkytl jí pomoc a nakonec ještě nadýchal

Dnes ráno došlo na Klatovské třídě k jen těžko pochopitelné a bohužel i velmi vážné dopravní nehodě

18. června 2021 07:48 , aktualizace pátek 2. července 14:05

Alkohol Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dnes ráno před pátou hodinou došlo v Plzni na Klatovské třídě ke střetu osobního vozidla s chodkyní. Nehoda byla od začátku velmi podivná, protože v kolejišti tramvají ležící zakrvácenou ženu nahlásili záchranářům svědci nehody a nikoli řidič, který ji srazil. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, žena byla vážně zraněná a mimo jiné utrpěla i několik zlomenin, čemuž odpovídaly i zajištěné stopy na místě. Jednak žena hlavou prorazila přední sklo vozu a navíc byla odhozena více než deset metrů od místa střetu.

     Záchranáři si do péče převzali ženu narozenou v roce 1969, kterou po ošetření na místě s mnohačetnými zraněními transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. Policistům se mezitím přihlásil řidič přibližně dvě stě metrů od ležící ženy na Klatovské odstaveného vozu BMW s proraženým a zakrváceným čelním sklem, který do té doby boj záchranářů o život sražené ženy pozoroval. Muž se k řízení v době nehody přiznal a na otázku, proč ženě neposkytl nebo nezavolal pomoc odpověděl, že nevěděl co má dělat, že byl v šoku. Muž narozený v roce 1998 se poté podrobil dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem 0,68 promile, byl policisty zajištěn a převezen na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.

     Hasiči následně provedli likvidaci biologických stop na místě nehody chloraminem a na místo dorazil kriminalistický technik, který provedl ohledaní vozu a zajištění maximálního možného množství stop. Policie se nehodou samozřejmě dále intenzivně zabývá.

     Provoz byl v místě omezen více než dvě hodiny. 

Aktualizace:

     Žena přes veškerou snahu lékařů svým zraněním podlehla:

"Zabil mi maminku!"

"Zabil mi maminku!"

19. 06. 2021, 19:11, aktualizace 23. 06. 2021, 16:50

Žena přes veškerou snahu lékařů zemřela na následky rozsáhlých zranění, která utrpěla při dopravní nehodě


 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.