Foto

Řidiči pozor, most generála Pattona se opět uzavírá!

To, co minulý víkend způsobilo největší dopravní kalamitu v Plzni, se opět vrací

19. října 2018 15:08 , aktualizace 15:17

Doprava

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Během tohoto víkendu opět dojde k uzavírce mostu generála Pattona ve směru z Lochotína do centra. V sobotu v době od sedmi ráno do osmi večer bude odfrézován stávající provizorní živičný povrch. Průjezd po mostě bude zachován v průběhu prací vždy jedním jízdním pruhem.
      Horší to bude v neděli, kdy ve směru z Lochotína do centra opět dojde k úplnému uzavření mostu pro veškerou automobilovou dopravu. V době od sedmi ráno do osmi večer bude položen finální živičný povrch v celé šířce nově tříproudé  vozovky a úplné uzavření je nevyhnutelné.

Dopravní kolaps

     Přes opakované varování s uzavírkou minulý víkend značná část řidičů nepočítala a došlo ke kolapsu dopravy například ve Studentské, Karlovarské, na Bílé Hoře, v okolí Velkého boleveckého rybníku a na dalších místech.

Nehody

     Řidiči byli nervozní a došlo k většímu počtu dopravních nehod, které samozřejmě ještě zhoršovaly už tak tristní stav dopravy. Naštěstí ve většině případů to odnesly pouze plechy, vážná nehoda byla pouze jedna. Policie žádá řidiče, pokud nemusíte, nevyjíždějte do uvedených míst. Pokud jste vyjeli, respektujte prosím pokyny policistů a dbejte zvýšené opatrnosti.

Další uzavírky

      V termínu od 24. října až do 20. prosince počítejte s omezením provozu na silnici II/233 mezi Chrástem a Plzní z důvodu opravy povrchu.
1. etapa – křižovatka silnic II/233 a II/180 u železničního přejezdu v Chrástu po směrový oblouk na horizontu u opuštěné vily
2. etapa – lesní úsek od areálu Rozvodny kolem křižovatky se silnicí III/23326 od Dýšiny po napojení Naučné stezky Zábělá
3. etapa Plzeň od ulice Hlavní k ulici Třída Vojtěcha Rojíka
    Po celou dobu stavby bude zajištěn průjezd minimálně jedním jízdním pruhem, mimo pracovní dobu se bude jezdit bez omezení. V pracovní době bude provoz řízen poučenými osobami z prováděcí firmy.

     V termínu od 22. října do 18.listopadu dojde k omezení provozu a úplné uzavírce Koperníkovy ulice mezi ulicemi Hálkova a Korandova, a to z důvodu realizace opravy horkovodní přípojky. Jako náhradní objízdná trasa je určen průjezd ulicí Hálkovou a Korandovou. V tomto případě je provoz dotčeným místem povolen pouze MHD.

Fotografie z minulého víkendu

k

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.