Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Senior při pokusu koupit kryptoměnu přišel o 125.000 korun

Policisté po pachateli pátrají a hrozí mu až pět let vězení

17. května 2022 12:36 , aktualizace 12:36

Podvodníci

     V sobotu 14. května přijali policisté obvodního oddělení Radnice oznámení o dalším podvodu v internetovém prostředí.
     "Pětasedmdesátiletý muž oznámil, že byl podveden při nákupu kryptoměn. Zaujaly ho reklamy na sociálních sítích a reagoval na ně. Vyplnil svoji emailovou adresu i telefonní číslo a byl osloven přes komunikační platformu v mobilním telefonu," popsala začátek smutného příběhu mluvčí policie.
     Senior podle instrukcí třikrát zaslal finanční částku ze svého bankovního účtu a jednou nechal přes naistalovaný software AnyDesk pro vzdálený přístup provést převod finančních prostředků také ze svého účtu, vše se záměrem nakoupení kryptoměny.
     "Celkem se jednalo o čtyři případy převodu peněz a poškozený tak poslal neznámém pachateli více než 125 tisíc korun, aniž by požadovanou kryptoměnu získal," dokončila mluvčí s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a případem se dále zabývají.

     Policisté po pachateli pátrají a hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. 

Foto: Ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.