Foto

Srážka vlaků, na místě jsou mrtví i desítky zraněných

Na místě železniční nehody zasahuje více než stovka příslušníků záchranných složek

7. července 2020 17:00 , aktualizace 21:09

Smrt Záchranáři Železniční nehoda

DRUHÁ AKTUALIZACE 18.15:

     Tisková mluvčí policie nám potvrdila v souvislosti se srážkou vlaků úmrtí dvou osob. "V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Obecné ohrožení z nedbalosti. V současné době máme jednu osobu v zadržení, přesné příčiny a okolnosti srážky prověřujeme a spolupracujeme při tom s Drážní inspekcí," uvedla.
     Podle našich informací by zadrženým měl být jeden ze strojvedoucích.

AKTUALIZACE 17.30:

     Záchranné složky právě upravily původně udaný počet zemřelých při železniční nehodě. Ačkoli byli v prvotních informacích uváděni tři mrtví, záchranáři v tuto chvíli počet změnili na dva.
     Podle hasičů bylo potřeba některé zraněné z vlaků vyprostit. Všechny osoby záchranné složky transportovaly do prostoru železniční stanice, odkud probíhá jejich přesun do nemocnic sanitkami i letecky.
     Na místě v tuto chvíli pracuje více než stovka příslušníků záchranných složek. Hasiči také prohledávají les v okolí místa nehody, aby vyloučili, že některý ze zraněných se v šoku vzdálil.   
     Po půl šesté večer bylo ukončeno vyprošťování osob z vlaků, podle záchranářů je pět lidí zraněno těžce.

Původní článek:

     Dnes po třetí hodině odpoledne došlo v lesním úseku železniční trati z Karlových Varů na německý Johanngeorgenstadt, mezi Perninkem a Novými Hamry, nedaleko Jáchymova, k čelnímu střetu dvou osobních vlaků.
     Z místa je hlášeno několik desítek zraněných a bohužel také několik mrtvých. Provoz na trati a na přilehlé silnici byl zastaven, na místo vyjely všechny záchranné složky, vzlétly i dva vrtulníky LZS, kdy jeden k nehodě vzlétl ze základny v Ústeckém kraji a druhý z Líní, a také vrtulník z německé základny v Chemnizu. Na místě je minimálně deset posádek záchranářů, českých i německých a povolán byl i evakuační autobus hasičů. Zásah na místě komplikuje nepřístupný terén. 
     Záchranná služba vyhlásila první stupeň mimořádné události V nemocnici v Karlových Varech vyhlášen takzvaný traumaplán, který se vyhlašuje v případě mimořádných událostí, kdy se čeká více zraněných. Podle našich informací byl traumaplán vyhlášen i v nemocnicích v Plzni.
     Záchranáři potvrdili, že při střetu zemřelo několik lidí, zraněných by mělo být kolem třiceti. Celkový přesný počet zemřelých není ale dosud znám. Příčiny a okolnosti střetu bude šetřit Drážní inspekce.

Budeme aktualizovat

Foto Správa železnic a HZS