Foto Video

Mladý řidič nezvládl Audi, díky tomu se převrátila cisterna a zaklínila svého řidiče

Řidiče hasiči vyprošťovali více než hodinu a na pomoc musel přijet i vyprošťovací jeřáb

8. června 2018 14:20 , aktualizace 20:24

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding


     Dnes po půl dvanácté došlo v serpentinách nad Plasy ve směru na Kralovice k dopravní nehodě, při které se střetla cisterna s osobním autem řízeným mladým řidičem.

     "Řidič narozený v roce 1998 jel s vozidlem Audi směrem z obce Hadačka na obec Plasy, kdy při průjezdu pravotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se bokem vozidla střel s protijedoucím nákladním automobilem Mercedes Benz, cisternou na vodu, který se po nárazu převrátil do příkopu," popsala nám tisková mluvčí policie. 

     Na místo vyrážely všechny záchranné složky a startoval vrtulník LZS. Řidič cisterny totiž zůstal v převráceném vozidle zaklíněn a hasiči ho museli velmi složitě vyprostit, přičemž kabinu roztahovali pomocí navijáku vyprošťovacího jeřábu hasičů z Plzně. Poté byl zraněný muž letecky transportován do Fakultní nemocnice Plzeň.
     Řidiče osobního vozu záchranáři transportovali pozemní cestou do téže nemocnice.

     Silnice je uzavřena, objízdná trasa pro osobní automobily je vedena přes Plasy - Babina - Kopidlo - Výrov - Hadačka, pro nákladní vozy objízdná trasa není stanovena.

Foto: KP a čtenáři

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost