Vítej Teodore, máš statečnou maminku a báječnou babičku!

Záchranáři rodičům gratulují, babičce tleskají a malinkatému Teodorovi přejí hodně zdraví a štěstí

pondělí 15. srpna 15:44 , aktualizace 15:58

Záchranáři

     V noci na dnešek v půl druhé ráno byla záchranná služba volána k takzvanému překotnému porodu v jedné malé obci na Domažlicku. Na místo okamžitě vyjely všechny posádky z Domažlic, tedy RV 354, RZP 312 a 318. 
     Miminku se ale na záchranáře nechtělo čekat a rozhodlo se přijít na svět v klidu doma. O vše se tedy musela postarat maminka rodičky a nyní již vlastně i novopečená babička, samozřejmě za stálé telefonické asistence záchranářky a zároveň operátorky dispečinku záchranné služby.

     Chlapeček a samozřejmě i maminka s babičkou to však zvládli více než bravurně a malý Teodor byl na světě za pouhé tři minuty. 

     "Naše posádky dorazily během pár minut, ale chlapeček se narodil již v jednu hodinu a třiatřicet minut. Lékařka se záchranáři novorozence a maminku ošetřili, zajistili tepelný komfort a nakonec šetrný transport do Domažlické nemocnice," uvedla mluvčí záchranné služby.
     Záchranáři, kteří na místě zasahovali, pak vzkázali, že rodičům gratulují, babičce tleskají a malinkatému Teodorovi přejí hodně zdraví a štěstí v životě.

Foto: ilustrační

 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.