Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Těžce opilý cyklista si rozbil hlavu

S více než třemi promile přeletěl řídítka a hlavou trefil kámen

7. července 2021 14:30 , aktualizace 15:04

    V neděli před šestou hodinou odpoledne došlo v chatové osadě Podhájí u Horšovského Týna k dopravní nehodě. "Čtyřiačtyřicetiletý cyklista jedoucí bez ochranné přilby na jízdním kole značky Merida nezvládl řízení. Na rozbláceném povrchu s kolem uklouzl a hlavou narazil na kámen," nehodu popsala mluvčí policie s tím, že policisté cyklistu vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivní výsledek 3,39 promile alkoholu. Cyklista byl při havárii zraněn a musel být transportovádo Domažlické nemocnice. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Policisté varují 

     "Stejně jako řidič motorového vozidla ani cyklista nesmí požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku před jízdou, během jízdy a nesmí ani vyjet v době, kdy mohl být ještě pod jejich vlivem. Cyklista pod vlivem alkoholu jednoznačně vykonává činnost, při níž by mohl ohrozit život či zdraví lidí nebo poškodit majetek. Tím se dopouští přestupku, nebo trestného činu. Za přestupek mu může být uložena pokuta až do výše 50 tisíc korun. Závažnější jednání opilého cyklisty může být kvalifikováno jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla mluvčí policie s tím, že přeje všem cyklistům hodně šťastných, ale hlavně bezpečných najetých kilometrů!

Foto: ilustrační

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!