Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

Pozor, v Plzni opět úřaduje "měnič"!

Okradená majitelka lahůdkářství na Americké třídě chce varovat ostatní obchodníky

27. května 2021 15:23 , aktualizace 18:42

Podvodníci

      S prosbou o vydání článku se na nás dnes obrátila majitelka lahůdkářství Midaro v Plzni na Americké třídě, kde se jeden z prodavačů včera mezi jednou a druhou hodinou odpoledne stal obětí podvodníka, takzvaného měniče. "Je mi samozřejmě jasné, že pachatele asi nikdo nechytne, ale chtěla bych na něj alespoň upozornit ostatní obchodníky, aby si dávali pozor a aby je také neokradl," zdůvodnila nám paní Trnková svou žádost. 


      Jak celý podvod proběhl nám popsala jedna z prodavaček: "Přišel sem hodně vysoký štíhlý pán snědší pleti s prošedivělým strništěm, v tmavých brýlích a s kapucou na hlavě. Mysleli jsme nejprve, že jde o cizince, ale mluvil perfektně česky. 
       Vybral si tu několik bonbónů za asi čtyřicet korun, ale platit chtěl tisícovkou. Když si jí kolega vzal, muž si vzpomněl, že má ještě stokorunu, tak že zaplatí její pomocí, zároveň ale kolegu požádal o rozměnění té tisícikoruny. Při tom se stále vyptával na zboží a na obchod, takže se mu kolegu podařilo zmást a po jeho odchodu kolega zjistil, že mu ta tisícikoruna chybí."
       Majitelka obchodu se s případem podvodu samozřejmě obrátila na policii, doufá ale také, že zveřejnění popisu podvodu pomůže ostatním si dávat pozor.

Podívejte se, jak celý podvod probíhá

     Pro představu jak měniči umí s penězi manipulovat přikládáme video staršího případu, kdy Bulhar okradl pumpařku při směně Eur za koruny a také popis jednoho z používaných triků.Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.