Foto

"Veliké díky pane Jiří!" vzkazují sestřičky z fakultky

Ihned po dnešní výzvě FN Plzeň věnoval Jiří 45 tisíc na ovoce, nápoje a pochutiny pro zdravotnický personál

20. října 2020 18:39 , aktualizace 18:42

     Sestřičkám, zdravotníkům i lékařům v plzeňské Fakultní nemocnici již pomalu docházejí síly. Vzhledem ke stále se zvyšujícímu počtu nakažených novým koronavirem se nemocnice stále více plní, ke včerejšímu dni bylo v nemocnici na Borech hospitalizováno 110 pacientů s onemocněním Covid-19 a z toho je 24 ve vážném stavu na oddělení intenzivní péče.
     Nemoc se samozřejmě nevyhýbá ani zdravotnickému personálu a díky tomu stále klesá počet lékařů i sester schopných dále sloužit a o pacienty se starat. Jen na infekčním oddělení v posledních dnech onemocněli nemocí Covid-19 již čtyři lékaři.
     Důkazem tohoto tvrzení je i dnešní výzva Fakultní nemocnice o pomoc, možno přečíst zde.

Veliké díky pane Jiří!

     Je nám velkou ctí, že na tuto výzvu jako první zareagoval náš partner Jiří Heckel. Jeho firma Workpress Aviation okamžitě uvolnila čtyřicet pět tisíc korun na nákup čerstvého ovoce, džusů, energetických nápojů, sušenek, čokoládových či energetických tyčinek a dalších laskomin. Téměř dvě desítky velkých beden byly dnes rozvezeny zdravotnickému personálu ve Fakultní nemocnici v Plzni na Borech, Lochotíně i do transfuzní stanice, kde mají posloužit unavenému a přepracovanému personálu k doplnění energie.

     Třídění ovoce do beden za veškerých hygienických opatření a následné rozvážky se ujali zaměstnanci restaurace ACW Saloon, aby s potravinami manipulovali výhradně lidé, kteří mají zdravotní průkazy. 

Workpress Aviation

     Toto není první pomoc, kterou firma Workpress Aviation záchranným složkám poskytla, již na jaře jako první vyrazila na pomoc a organizovala Vitamínové konvoje určené personálu nemocnic, záchranářům, hasičům i policistům.

     Mimo této podpory záchranných složek je tato firma zodpovědná i za projekt WPA nanomasek, které od února vyvinula právě jako ochranu před novým koronavirem. Tyto revoluční masky s nanovlákenným filtrem vlastní konstrukce a korpusem ze speciálního lékařského materiálu již do výbavy dostaly záchranné složky v celé republice, ale zájem je o ně i v zahraničí. V současné době je testují a jejich nákup zvažují například hasiči z Bostonu v USA.

     Osm set kusů těchto nanomasek v hodnotě osmi set tisíc korun majitel Workpress Aviation Jiří Heckel například věnoval Hasičskému záchrannému sboru Plzeňského kraje jako poděkování za jejich službu.

 Fotogalerie: 

Foto 1:  Rozdělování pomoci v ACW Saloonu
Foto 2 - 5: FN Bory
Foto 6: Transfúzní stanice
Foto 7: FN Lochotín
Foto 8 - 10: Předávání masek na stanici hasičů Košutka 24. září