Foto

"Všechno jednou končí, já končím taky!"

Potřeboval se vypsat z pocitů, teď mu hrozí až rok vězení

čtvrtek 25. února 09:55 , aktualizace 10:23

Vandalství

Partner článku – Prestol Holding

     Zatím neznámý pisatel vyzdobil nejspíše v noci z pondělí na úterý 23. února stěnu panelového domu v Republikánské ulici v Plzni. 
     Pachatel měl zjevně nutnou potřebu se vypsat ze svých pocitů a nenapadlo ho nic lepšího, než to napsat někam veřejně, konkrétně na stěnu výtahové šachty i schodiště panelového domu. Mimo různých nápisů se na stěnách také objevilo: „Všechno jednou končí, já končím taky!“ 
     Tímto jednáním zatím neznámý pachatel způsobil škodu ve výši přibližně 20 000 korun. „Přivolaní policisté místo zadokumentovali, ohledali místo činu, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli dále pátrají,“ uvedla tisková mluvčí policie. 

Varování - sprejerství je vždy trestným činem!

     Rodiče by měli při podezření na sprejerství u svých dětí potomkům vše řádně vysvětlit a varovat je před následky. Je nutné si uvědomit, že sprejerství je vždy trestný čin, protože § 228 uvádí: „….kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci." 

     Sprejeři jsou většinou mladí chlapci, kteří si bohužel neuvědomují, že vstup do dospělého života s čerstvým záznamem v trestním rejstříku je velkou komplikací a potáhne se to s nimi dlouhá léta.

Foto PČR

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost