Uklouzla a spadla do bazénu

Na pomoc tonoucí ženě vyjely všechny záchranné složky

pondělí 21. června 16:18 , aktualizace 18:40

Záchranáři

Partner článku – Klimahome

     Dnes před třetí hodinou odpoledne vyjely všechny záchranné složky na oznámení o ženě tonoucí v Týnecké ulici v Kralovicích. 
     Po příjezdu záchranářů se ukázalo, že starší žena na zahradě uklouzla, spadla do zahradního bazénu a ztratila vědomí. Ženu se naštěstí volajícím podařilo z bazénu vytáhnout a následně i oživit, takže se záchranáři již byla schopna komunikovat a hasiči, kteří k události také vyjeli, mohli být odvoláni ještě před příjezdem na místo. "Pacientka narozená v roce 1961 se probrala a ZZS jí transportuje pozemní cestou na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli záchranáři s tím, že v obdobných případech bývá činnost laiků na místě před příjezdem záchranářů klíčová. Pokud pak jednají přesně podle rad operátorky ZZS po telefonu, můžou výrazně přispět k záchraně života zachraňované. Tato činnosti se nazývá TANR (telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace).

Foto ilustrační

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.