Foto Video

Alfa samec vyhrožoval ostatním zastřelením

Policisté rozmotali případ ranní střelby plynovkou v centru Plzně

27. října 2018 19:21 , aktualizace neděle 28. října 02:59

Napadení Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dnes dopoledne jsme informovali o nejen vážném, ale i pořádně zamotaném případu, ke kterému došlo dnes po čtvrté hodině ráno a slíbili jsme, že přineseme video i vysvětlení, k čemu vlastně došlo.

     Před klubem Choppers v Martinské ulici začal muž pistolí vyhrožovat skupině osob, kde byly přítomny i asi dvě ženy. Dle jednoho ze svědků se tento silně opilý muž měl rozkřikovat cosi ve smyslu, že je Alfa samec a ohrožoval ostatní zbraní, dle tohoto svědka došlo i k jednomu výstřelu. Svědek nám také uvedl, že všichni měli strach a nikdo netušil, co má útočník za zbraň i čeho všeho je schopný.
     Na ozbrojeného muže se dle dalších svědků odvážili zaútočit dva muži, kteří chtěli útočníka odzbrojit, začali se s ním o zbraň přetahovat a během toho měly zaznít další výstřely. Konflikt a tahanici o zbraň nakonec ukončil pořádný kopanec do hlavy, který útočník obdržel od mladého muže.
     "Policisté přijeli na místo a zadrželi podezřelého muže narozeného v roce 1988 i jeho zbraň, což byla naštěstí pouze plynovka," uvedla mluvčí policie s tím, že podezřelý putoval do policejní cely.
    Vše se ale ještě řádně zkomplikovalo. O rok mladší muž, který se ozbrojenému útočníkovi postavil a dle všeho jednal v souladu s § 29 Nutná obrana, byl v podmínce. Vyděsil se, že muže s pistolí asi zabil a z místa utekl v obavách z následků svého jednání. Během útěku se u muže narozeného v roce 1989 objevily panické stavy. Muž viděl ve všech lidech v okolí policisty, kteří ho jdou zatknout za domnělou vraždu a děsilo ho každé projíždějící auto.

     Zatímco policisté zahájili úkony trestního řízení proti muži s pistolí pro podezření z výtržnictví, tento pohotový muž, který se dle všeho zachoval statečně, se zbytečně schovával až do rána a nevěděl co má dělat. Nakonec se již za světla ozval naší redakci s prosbou o pomoc. My pro muže zajeli na domluvené místo, vyslechli jeho příběh, uklidnili ho a po domluvě s policií ho převezli na obvodní oddělení policie, kde vše vypověděl.   

Původní článek zde:

Na Americké se to pralo, šňupal se koks a opět zazněla střelba

Na Americké se to pralo, šňupal se koks a opět zazněla střelba

27. 10. 2018, 13:25, aktualizace 27. 10. 2018, 20:20

Pachatel skončil v cele, plynovku zajistili policisté a hrdina utekl

     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.