Foto Video

Pistolí střílel na autobus a teď s kuší vydíral muže

Velice nebezpečný, všeho schopný pachatel, skončil v nemocnici

11. října 2018 14:31 , aktualizace 14:47

Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V posledních třech dnech se na několika místech Plzně zatýkalo. Kriminalisté mimo jiné šli i pro muže, kterého pro jeho předchozí trestnou minulost zná zřejmě každý policista v Plzni.

Střelba na autobus plný lidí

     Tento muž se nechvalně proslavil v roce 2015, kdy se společně se svým teprve patnáctiletým synem vyrazil pobavit střelbou do zastávky MHD v Plzni na Borech. Stříleli z nelegálně držené, před tím ukradené, pistole ráže 6,35. Naprosto nepochopitelné je, že střílet nepřestali ani v okamžiku, kdy do zastávky přijel kloubový autobus s nejméně čtyřiceti cestujícími. Střely tak kolem jedenácté hodiny v noci začaly provrtávat autobus plný nevinných lidí! 
     Policisté později našli ve voze tři vstřely, jedna zůstala v karoserii, druhá prošla oknem a zůstala v otevíracím mechanismu dveří, třetí také prorazila sklo a pak ještě opěradlo sedačky. Jen naprostým zázrakem střely nezasáhly žádného z cestujících nebo někoho na zastávce, kde při ohledání místa policisté nalezli další průstřely.

      Poté, co muži vystříleli celý zásobník, šli klidně domů do nedalekého domu za Věznicí Bory, pistoli zabalili do plastového sáčku a schovali ji do nádržky záchodu.

Policejní manévry a panika

     Střelba na autobus plný lidí rozběhla neuvěřitelné policejní manévry, desítky kriminalistů pracovaly na místě a veřejnost se oprávněně obávala terorizmu. Případ zmínil na sociální síti Twitter i ministr vnitra a uvedl, že není vyloučena ani možnost, že pachatel mohl záměrně střílet na autobus vozící převážně zahraniční dělníky.
     Vzrůstající paniku naštěstí velice rychle ukončila kvalitní práce kriminalistů, kteří podezřelé dopadli za jediný den. Syn skončil v policejní cele a povedený tatínek se psychicky zhroutil. 
     Vše nakonec skončilo pouhou podmínkou, protože se nedalo prokázat, že na autobus stříleli záměrně.

Vydíral s nožem i kuší

     Dnes se ukázalo, že muž se evidentně moc nepoučil a zbraním i trestné činnosti se věnuje dál.
     V neděli 7. října v 18.40, tento 38letý muž telefonicky kontaktoval dalšího muže a pod smyšlenou záminkou sjednání pracovní nabídky ho pozval na schůzku.
     K osobnímu setkání došlo ještě téhož dne v Plzni, jen o několik málo minut později. Poté, co se na sjednané místo dostavil poškozený, přiměl ho útočník fyzickým nátlakem nastoupit do přistavené dodávky, ve které již čekal druhý pachatel. "Pod hrozbou zbraní, konkrétně nože a kuše, měl být poškozený ve voze přinucen k podpisu předtištěné smlouvy o prodeji osobního vozidla, které provozoval a vydání finanční hotovosti. Následně podepsanou smlouvu a klíčky od osobního vozu na místě předal obviněným pachatelům," popsala současné řádění muže mluvčí policie.

Dopadení a obvinění

     Jak jsme již uvedli, kriminalisté muže dobře znali a sami si ho následující den sebrali, když jel jako řidič s tímto neoprávněně získaným osobním vozem. K dobru mu zajisté přičtou i to, že měl vysloven platný zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do konce roku 2019.
     "Policejní komisař Městského ředitelství policie Plzeň zahájil trestní stíhání 38letého muže, kterého obvinil ze spáchání zločinu vydírání spáchaného formou spolupachatelství a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a dále obvinil i druhého, 30letého muže, ze spáchání zločinu vydírání spáchaného formou spolupachatelství," dokončila mluvčí policie.

     My pouze doplníme, že stejně jako minule, se muž zhroutil, nyní údajně se srdcem a opět skončil v nemocnici. Každopádně teď to dle všeho podmínkou neskončí, protože v případě uznání viny hrozí oběma pachatelům v pravomocném rozhodnutí až osmiletý trest odnětí svobody.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.