Seriál "Představujeme plzeňskou policii tak, jak ji neznáte" 1. díl - Setkání s policisty

Jaké je to být policistou si dnes dopoledne mohli vyzkoušet studenti Bezpečnostně právní akademie Plzeň

7. dubna 2015 14:07 , aktualizace pondělí 17. října 03:34

Složky PČR

Každý, kdo uvažoval nebo uvažuje o službě u Policie ČR, by nyní měl zpozornět. Již se do médií dostala informace, že ministr vnitra Milan Chovanec chce přijmout čtyři tisíce nových policistů a právě na to reagovalo plzeňské Městské ředitelství Policie ČR. Dnes pozvalo studenty vyšších ročníků Bezpečnostně právní akademie Plzeň, známé kdysi také jako Střední odborná škola ochrany osob a majetku, na setkání s policisty.

Když studenti dorazili, poznali jsme mezi nimi mnoho nám známých tváří z nácviku pořádkových jednotek, kterých se tito studenti v minulosti již také účastnili.

Setkání zahájil osobně ředitel plzeňské policie, plukovník Mgr. Pavel Krákora, který přivítal jak studenty, tak jejich doprovod Mgr. Martina Sarkisova, právního zástupce školy a také zmínil dlouhodobou a prospěšnou spolupráci policie právě s touto školou.

Plukovník Pavel Krákora vysvětlil podmínky přijetí k Policii ČR a podebatoval se studenty o kladech i záporech této služby. Studenty nejvíce zaujala informace, že již během ročního studia na policejní škole budou brát plat více než patnáct tisíc korun a živě se možnost vstupu k Policii ČR zajímali.

Po zhruba hodinovém sezení se studenti přesunuli ven, kde je již čekali policisté z Oddělení hlídkové služby i Dopravní policie a předvedli jim svůj moderní vozový park i výzbroj a výstroj. Zde studenti zapomněli na finanční výhody práce u policie a rozdělili se na dvě skupiny, kdy jedna obdivovala zbraně a druhá pak policejní vozidla.


Uvažujete i vy o vstupu k Policii ČR? Více informací na telefonním čísle 974322654.