Foto

Obří série nehod - řidiči příchod zimy nezvládli

Obdobnou sérii nehod na začátku zimy dlouhá léta nepamatujeme

pondělí 21. listopadu 17:34 , aktualizace 17:36

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     První letošní sníh o víkendu evidentně velice překvapil řidiče v západních Čechách a záchranné složky tak musely vyjíždět k obrovskému množství dopravních nehod. O těch nejvážnějších jsme již informovali, zde jsou další, ale samozřejmě není možné informovat o všech, ke kterým tento víkend došlo. 

     Sérii bouraček zahájil již v pátek večer řidič, který s vozem Suzuki ve Velké Hleďsebi narazil do sloupu lampy veřejného osvětlení. I když v tomto případě za nehodou nestál sníh, ale spíše alkohol. 
     "Řidič narozený v roce 1991 po dopravní nehodě nadýchal téměř dvě promile alkoholu," uvedl nám tiskový mluvčí policie s tím, že řidič byl transportován do nemocnice a policisté se nehodou dále zabývají.

     V noci z pátku na sobotu krátce po půlnoci došlo k další nehodě v části obce Tři Sekery zvané Krásné, kde dodávka Mercedes po vyjetí ze silnice narazila do stromu. Při nehodě utrpěl zranění spolujezdec narozený v roce 1979 a spolujezdkyně narozená v roce 1985, oba byli po ošetření transportováni do nemocnice.
     Řidič narozený v roce 2003 při nehodě zranění neutrpěl, podle tiskového mluvčího policie se podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem a příčinou nehody bylo dle všeho nepřizpůsobení rychlosti.


    V sobotu přibližně půl hodiny před polednem došlo k vážné dopravní nehodě nedaleko obce Zádub u Mariánských Lázní.
     "Řidička narozená v roce 1967 jedoucí vozidlem Porsche Cayenne se dle všeho plně nevěnovala řízení a nedala přednost v jízdě vozidlu Toyota, se kterým jel řidič narozený v roce 1956 po hlavní komunikaci," popsal tiskový mluvčí policie.
     Při nehodě utrpěl zranění řidič Toyoty, která byla po střetu odražena mimo silnici, kde se převrátila na bok. Policisté u řidičky i řidiče vyloučili požití alkoholu a nehodou se dále zabývají.


     Jen o necelé dvě hodiny později došlo u Chebu k dopravní nehodě, při které se střetlo šest osobních vozidel. "K nehodě mělo dojít tak, že osmadvacetiletý řidič vozidla značky BMW jedoucí ve směru od hraničního přechodu Svatý Kříž do Chebu se zřejmě plně nevěnoval řízení, nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do zadní části vozidla značky Škoda jedoucího před ním. To bylo následně odraženo do vozidla značky Citroen, to narazilo do vozidla značky Toyota, které dále narazilo do osobního vozidla Škoda, které poté narazilo do zadní části šestého vozidla značky Škoda," popsal nehodu mluvčí policie s tím, že při této nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění. 
     Po dopravní nehodě se řidiči všech vozidel podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla u všech s negativním výsledkem. Policisté z dopravního inspektorátu vyřešili tento přestupek příkazem na místě, tedy pokutou pro osmadvacetiletého řidiče.


     V sobotu odpoledne došlo na silnici nedaleko Staňkova, na silnici mezi Močerady a Hlohovčicemi, k vážné dopravní nehodě, při které osobní vozidlo Fiat vyjelo z vozovky a narazilo do stromu. Z místa bylo hlášeno vážné zranění jedné osoby a k nehodě proto vyjely všechny pozemní záchranné složky a z letiště v Líních vzlétl vrtulník LZS, ten byl však nakonec odvolán z důvodu nepříznivých letových podmínek. Podle policie řidič vozidla Fiat nepřizpůsobil rychlost jízdy na zasněžené vozovce a na přímém úseku vyjel mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlé jabloně. Dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu měl negativní. O této nehodě jsme již podrobně informovali zde.

    V neděli odpoledne došlo na silnici číslo 20 vedoucí z Plzně na Nepomuk u odbočky na Klášter k další dopravní nehodě. Podle informací přímo z místa jel starší řidič s vozem Opel směrem na Nepomuk, když zřejmě ztratil vládu nad řízením, přejel do protisměru, kde vyletěl mimo silnici, protrhl ohradník a převrátil se na střechu. Místo, kde k události došlo, je známé častými dopravními nehodami, což dokazuje i fakt, že Opel během nehody smetl pomníček z jiné dopravní nehody, při které došlo k úmrtí. Na místo vyjely všechny záchranné složky. Po ošetření byli oba pacienti transportováni do Fakultní nemocnice Plzeň, oba utrpěli zranění, které je naštěstí neohrožuje na životě. Podle mluvčího policisté u řidiče vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou. O této nehodě jsme již podrobně informovali zde.

     V neděli po šesté hodině večer došlo na železničním přejezdu v Chodové Plané k dopravní nehodě, při které osobní vůz Škoda narazil do mechanismu závor. K nehodě vyjely všechny záchranné složky včetně drážních hasičů, provoz na trati byl zastaven a záchranáři si do péče převzali lehce zraněnou spolujezdkyni. Podle policie řidič narozený v roce 1988 nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil do zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu. Dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu měl negativní. O této nehodě jsme již podrobně informovali zde.

    V noci na dnešek před jedenáctou hodinou došlo na silnici I/21 vedoucí od dálnice D5 na hraniční přechod Vojtanov u obce Bezděkov k velmi vážné dopravní nehodě. Na místo vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby. 
     "Naše jednotky provedly vyproštění zraněného řidiče pomocí hydraulických nástrojů, zajistily místo nehody i protipožární opatření, připravily plochu pro přistání záchranářského vrtulníku a následně provedli úklid vozovky, na kterém bylo rozeseto velké množství fragmentů poškozených vozidel," popsal nám tiskový mluvčí hasičů.
     "Devětačtyřicetiletý cizinec jel s dodávkou ve směru na Novou Hospodu, kdy po průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se střetl s právě projíždějícím služebním vozidlem policejního psovoda.
     Zraněný kolega byl transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice. Řidič dodávky vyvázl bez zranění a provedená dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu před jízdou," popsala nám nehodu mluvčí policie s tím, že ve služebním vozidle v době srážky byli i dva služební psi, kteří vyvázli bez zranění. 
     "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," dokončila mluvčí policie. 
     Podle našich informací je viníkem nehody Ukrajinec, který jel ve vozidle s polskými registračními značkami. O této nehodě jsme již podrobně informovali zde.

     Dnes ráno také havaroval linkový autobus na silnici z Horní Blatné směrem na Potůčky, když se na sněhu zadním kolem dostal mimo vozovku. Hasiči zajistili autobus proti dalšímu pohybu a asistovali při jeho vytažení. V autobuse cestovalo šest studentů, ti byli evakuování do služebního vozidla policie. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost